Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miből lehet a legkönnyebben...

Miből lehet a legkönnyebben ledoktorálni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 21:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hát... még egy büfészakon sem olyan egyszerű. Igazából ha értesz hozzá, van kitartásod, képes vagy önállóan kutatni, és még szerencséd is van, hogy nem dől be a kutatás kb. félúton, akkor bármiből is doktorizol, egyszerűen fog menni. De nincs olyan, hogy valamiből a "legkönnyebb". Pl. én azt hittem, a biológia könnyebb, mint mondjuk a vegyészet, vagy a matematika doktori, erre múltkor találkoztam egy matematikussal, aki két év alatt ledoktorizott, míg a biológus PhD kollégáim közül nem egynek öt év alatt sikerült nagy nehezen. Pedig semmivel sem "butábbak", gyakorlatilag ugyanazt kutatták (biomatematika területen találkoztak a kutatások). Lehet, hogy az a 2 év színtiszta szenvedés és szívás volt, míg az 5 láblógatás ahhoz képest, nem tudhatom.
2011. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Shai-Hulud ***** válasza:
Lovári nyelvből... Igen egyszerű nyelv. :-D
2011. dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

A kiserletes tudomanyokban eleg nehezen lehet a doktorira szukseges idot elorejelezni, hiszen a phd megszerzesenek feltetele az, hogy legyen elfogadott szakfolyoiratban megjelent publikacio, amihez viszont sikeres kiserletek, valos eredmenyek szuksegesek.


Elmeleti vonalon mozgo szakemberek jobban tervezhetnek a doktorival, sot, olyan teruleteken, mint a matematika, fizika, elmelti kemia van arra is lehetoseg, hogy az elmeletileg szukseges ido elott is osszejojjon a szukseges eredmeny. Human teruletekrol nincs informaciom.


Ha nem tudomanyos (phd) fokozatra gondolsz, hanem arra, hogy dr legyen a neved elott, akkor a gyogyszeresz vagy a jogi szakot ajanlom.

2011. dec. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden rosszindulat nélkül írom, hogy a kérdés hülyeség. Nem kevés befektetett munkát igényel a PhD megszerzése, önállóan kell produkálnod eredményt egy kutatásban. Ez egy kihívás, nem könnyű, sokan már jópár éve tanítanak az egyetemen, és még mindig nem szerezték meg a tudományos fokozatot. Ez nem úgy működik, hogy akkor most ledoktorálunk :D Hosszú évek befektetett munkája. Ha tudományos munkát végzel, az egy nemes hivatás, és életforma. Persze általában úgy megy a dolog, hogy egyetem után 3 éves doktori iskolába jár az egyén, akinek ilyen ambíciói vannak, ha ez megvan, akkor abszolutóriumot szerez, de utána még doktori szigorlatot kell tennie, és meg kell védenie a disszertációját. Nem ragozom elhiheted, hogy jókora erőfeszítésbe kerül, és nyilván olyan ember fog valamiből doktorálni, akit érdekel a téma, egy témát már jó ideje kutat, publikált stb. Nem érdemes, és talán nem is lehet összehasonlítani a dolgokat, más módszerekkel dolgoznak a különböző tudományterületek képviselői. Persze el lehet azon filózni, hogy fizikai kísérleteket végezni bonyolultabb, mint pl. irodalomtudománnyal foglalkozni, de szerintem ez nonszensz.
2011. dec. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom ha valaki literszáma kólát vedel, egy idő után az is eléggé betesz neki, de a literszámra vedelt kannásbor sok év után egyszerűen kicsinálja. Az élvezeti értéke is a kólának nagyobb szerintem :D
2011. dec. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Az utolsó rossz helyre ment, bocsánat.
2011. dec. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem a befektetett munkara reflektalna, de mindenesetre egy jo meroszam lehetne az egyes doktori iskolaban a sikeres vedesek aranya a felvett hallgatokhoz kepest, es a vedeshez szukseges atlagos evek szama. Nagyon kivancsi lennek egy ilyen statisztikara... meg arra, mondjuk, hogy mi lesz az emberekkel a vedes utan. Nem olyan sok emberreol van szo, doktoriiskolankent, evenkent kb 4-5... ezt siman lehetne kovetni. Ilyen statisztikakat a DOSZ oldalan sem talaltam, pedig ezzel igazan foglalkozhatna valaki. :-D
2011. dec. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
döncike, ilyen adatokból szerintem még mindig bajos arra következtetni, miből nehezebb doktorálni. Valszeg nem is lenne a minta reprezentatív. Szerintem csak igen vitatható következtetéseket lehetne levonni.
2011. dec. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az adat nagyon fontos, es szukseges, ha valaki fontolgatja kerriere ilyen iranyu folytatasat... Lehet, hogy szeretnek kutatni, de mondjuk, ha azt latom, hogy a biologia doktori iskolat 5 even belul csak a felvettek 50% vegzi el, es a felvettek 30% SOSE szerez fokozatot, akkor mondjuk elgondolkodok, hogy belevagjak-e. Egyszeruen egy olyan dontest hoznak meg a felvettek, amit nem tudnak pontosan belatni... ugras a sotetbe. Persze ugranak, en is ugrottam en is, mert optimistak, megszallottak vagyunk. Ennek mindeki orul, foleg a temavezeto, de azert en elolvastatnam mindenkivel az aprobetus reszt is, ami sajnos esetunkben nincs ott!


Kulonosen mernoktudomanyok eseten van ennek jelentosege, ahol a tudomany helyett ipart valasztok kb 2,5-3x fizetest kapnak. Azert az nem mindegy. Es ott a fokozattal jaro elonyok egyatalan nem nyilvanvaloak.


Persze minden eset mas es mas, nincs ket egyforma doktori, de a trendek nyilvanvaloak lehetnenek.

2011. dec. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kéne egy DR az útleveledbe? Teljesen el vagy técedve, szerencsére azt még nem osztogatják ingyen.
2011. dec. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!