Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miből lehet a legkönnyebben...

Miből lehet a legkönnyebben ledoktorálni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 21:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ez volt a kérdés:"Miből lehet a legkönnyebben...."

Erre mindjárt a nehezebbel kezditek?


"Ha nem tudomanyos (phd) fokozatra gondolsz, hanem arra, hogy dr legyen a neved elott, akkor a gyogyszeresz vagy a jogi szakot ajanlom." -eddig ez a legjobb...de nem mehetnénk tovább???

Melyik lehet a könnyebb, a gyógyszerész vagy a jogi?

2011. dec. 2. 13:17
 12/18 anonim ***** válasza:
Kinek miből. Én mondjuk könnyebben ledoktorálnék orvostudományból, mint jogból. Van akinek fordítva. X-nek abból a legkönnyebb ledoktorálnia, amit szeret, kitartóan tanult.
2011. dec. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
döncike, értem, hogy mit mondasz, de ez alapján úgy vélem, hogy más egyetemek ugyanilyen jellegű doktori iskoláival érdemes csak összehasonlítást végezni. Én mondjuk úgy tudom, hogy a doktori iskolákat megkezdők többsége soha az életben nem szerez fokozatot. Mert ha mittudomén kiderülne, hogy X egyetem filozófiai doktori iskolájából mindenki fokozatot szerzett, akkor csak nem az jut eszedbe, hogy a fenébe, miért nem filozófia szakra mentem.
2011. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha a kérdés célja, az hogy lehet a legkönnyebben dr.-t íratni a neved elé, akkor azt javaslom, hogy:

- Nőj fel.

Ha ez nem sikerül:

- Ha csaj vagy, akkor menj feleségül Dr. X-hez, és te leszel Dr. X-né.

- Ha nem menj jogra, segghülye emberek is elvégezték, viszont ettől még nem könnyű. Tanulni azért kell.

2011. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
nem fizikából az biztos, mivel az első évben felvettek kb 30-40%a éli meg a 3.évet
2011. dec. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

" ugyanilyen jellegű doktori iskoláival érdemes csak összehasonlítást végezni"

Persze az nyilvan nem jatszik, hogy azon gondolkodom, hogy filozofia, vagy atomfizika doktori iskolara jelentkezzek-e inkabb. Inkabb arrol van szo, hogy mielott jelentkezek x doktori iskolaba, jo lenne latni azt, hogy ha oda felvesznek kb mire szamithatok a vegzes idejet es sikeret illetoen. Bocsanat, ezzel kisse offtopic iranyba tereltem a beszelgetest.

2011. dec. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk most nézem, pl. PTE-KTK Gazdálkodástani Doktori Iskola (az adatok az 1994 és 2009 közötti időszakra vonatkoznak):

458 hallgatójuk volt

124 szerzett abszolutóriumot

80 szervett fokozatot


Az arány gondolom mindenhol más, de annyit szerintem általánosíthatunk, hogy a doktori iskolák hallgatóinak jelentős részének sose lesz tudományos fokozata.

2011. dec. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amúgy ha gyógyszerész/orvosi doktorid van, vagy jogi...tehát elvégezted a szakot, akkor onnan még tovább lehet menni, mint kutató orvos/gyógyszerész, és asszem jogászoknál is így van.
2011. dec. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!