Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matek bukás érettségi előtt,...

Matek bukás érettségi előtt, ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Írattak a végzős osztályokkal matekból (naná, hogy az egyetlen tantárgyból, ami szarul megy) próbaérettségit, aminek a jegye 3-at ér... 1-es lett... bár a bosszant, hogy két pont hiányzott a 2-eshez..., aztán írattak egy pótot, ami csak úgy 3-szor volt nehezebb és most kiderült az is 1-es lett, ami azt jelenti, hogy a normális jegyek mellé, most még van 6db 1-esem, így vagyok 1.5-ős átlagú...

És akkor ilyenkor mi a helyzet vagy a teendő? Valószínűtlen, hogy még engedjenek javítani, vagy ez már azonnal bukás... és ha meg is buktatnak, akkor hogy lesz az érettségi? Mindenből mehetek csak matekból nem?



2013. ápr. 13. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Hát pont azért matekból, mert a tapasztalatok szerint az megy a legkevésbé, ott kell a legtöbb inger az addigiak változtatásához.

Ez a változtatás padig csak egyféle lehet: tanulni, tanulni, tanulni! Nincs más jó módszer az életben való tartós előrejutáshoz.

2013. ápr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Eddig se szartam le, csak egyszerűen ha megfeszülök se tudok jobban produkálni... mindenkinek vannak rossz tantárgyai, hát nekem ez az... mázlija van annak, akinek pl a föci, miből nem kötelező az érettségi, csak azt nem értem, hogy ha eddig engedtek, mert eddig sose buktam, akkor miért pont az érettségi előtt kezdik el?? Húztak volna meg tavaly, vagy mit tudom én... akkor most hagyjak ki egy évet, ha ősszel újra próbálkozom az érettségivel, és emiatt megszakad a folyamatos tanulás ami miatt elveszik a családi pótlákot is, hogy még ez is az én lelkemen száradjon... nem mindenki milliárdos, de nem értem, miért kell még jobban s szarba taposni, azt aki már amúgy is ott van...
2013. ápr. 13. 10:50
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
talán ha foglalkoztál volna vele egy kicsit, akkor nem buknál meg belőle. ülj le és értsed meg. a gimis matekban nincsen semmi nehéz, pofon egyszerű minden, ha valaki azt képtelen felfogni, akkor még szép hogy nem engedik tovább. jól néznénk ki ha addig süllyedne a színvonal....
2013. ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%

ha valakinek van olyan tárgya ami nem megy, akkor abból 2-3as. de ha 1es, akkor inkább azt mondom hogy le se szarja. vagy a tanár pikkel rá nagyon.

Ha tényleg nagyon sokat foglalkozol vele, akkor a módszereddel van a baj. nem tudom hogy csinálod. próbáld meg az elveket megérteni, meg a logikáját a dolgoknak.

2013. ápr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kösz bunkókám nem a szemrehányásodra voltam kíváncsi... nem ismersz szóval nem is kéne úgy viselkedned, mintha te mindent tudnál... látod hiába van nekem is 5 egészes átlagom magyarból, ha egyszerűen ez az egy szar tantárgy nem megy, de elnézést, ha pont annak a személynek írom, aki bizonyára mindent tökéletesen tud, ez esetben én kérnék bocsánatot...
2013. ápr. 13. 10:57
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

egyáltalán nem voltam bunkó, sőt leírtam hogy hogyan foglalkozzál vele. De azt továbbra is tartom, hogy nem kéne a gimnáziumoknak olyan embereket továbbengedniük, akik nem bírnak letenni egy szaros matek érettségit.

és igen én már megcsináltam pár éve, és egy vicc az egész.

2013. ápr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%

Magyarból csak az nem ötös, aki nem tud olvasni, rendkívül nagy eredmény.

Aki meg a középsulis matekot 1-esre tudja, az totál életképtelen, ne is engedjék se érettségizni, se elvégezni a sulit.

Ha valaki azt mondja, hogy nincs érzéke a matekhoz és nem tudja a magasabb szintű analízist vagy hasonlókat megérteni, oké megértem.

De hogy valaki kb szorozni meg osztani nem tud, mert ennél több nem kell a középszintű érettségihez, na az vicc és nem képességek hiánya.

2013. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Itt nem azzal van a gond, hogy nem foglalkozik vele. Bátyám is ilyen volt, rengeteget foglalkozott a matekkal, külön tanárhoz is járt, de nem tudott vagy csak nagyon nehezen rájönni a logikájára. Heti 3-szor magántanár és mindig úgy kellett átrugdalni matekból, pedig ő tényleg nagyon sokat foglalkozott vele. Más tantárgy, töri, magyar, német szín 5ös volt. Én pedig le sem sz@rtam a matekot, órán sem nagyon figyeltem, de én pedig abból voltam majdnem csak szín 5ös. Sok múlik az ember gondolkodásmódján. Egyik ilyen másik olyan.
2013. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Utolsó válaszolóval egyet értek.A matek nem mindenkinek megy(nekem se) és hiába tanul az ember, hiába jár külön órára ,ha egyszerűen nem tudjuk felfogni ezt a tantárgyat.Én is mindenből színötös vagyok,kivéve a matekból.Lehet,hogy későn írok kommentet,mert gondolom azóta már biytos leéretségiztél és tényleg,hanyasra sikerült?
2013. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Ezt a sok okoskodó bugyuta tuskónak üzenem: szerinted kész vicc, ha valaki nem tud osztani szorozni, és az nem részképességi zavar? te, nagyon okos! tisztában vagy vele egyáltalán, hogy mi is az, hogy részképességi zavar??
2013. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!