Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gimiben orosz vagy francia?

Gimiben orosz vagy francia?

Figyelt kérdés
Kéttannyelvű gimibe megyek, ahol az angolra építünk. Nyolc éve tanulom, jól megy, többen is mondják, hogy nyelvekben jó vagyok. Az oroszt vagy a franciát javasoljátok második nyelvnek?

2013. márc. 12. 20:58
 1/2 tetris ***** válasza:

Az orosszal éveken át gyötörtek bennünket még a szoci időkben, a hatvanas-hetvenes években. Amit tapasztaltam az annyi, hogy nagyon bonyolult a főnévragozás, van külön nőnem, hímnem, semlegesnem. Az írásban lágyságjel, keményítőjel, és olyan speciális betúk, amelyek teljesen idegenek a mi írásunktól. Az orosz még a mellékneveket is ragozza, és aztán ott van az igeragozás is. Ragoznak ezek mindent, amit csak lehet.

Vannak végtelenül hosszú szavak, amiket kimondani is kész idegbaj.

Például: műemlék oroszul kimondva: dásztáprimecsátyelnosztyi.

Szóval nem lesz könnyű, de megtanulható.

A franciáról csak annyit tudok mondani, hogy a fiam megbukott belőle gimiben.

2013. márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A franciával egy picit előrébb indulok, mert három éven át tanultam alapszinten, heti egy órában, csak gimiben magasabb szinten lesz jóval. Én mindkét nyelv iránt érdeklődöm. Szerethető azért az orosz?
2013. márc. 14. 22:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!