Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért szeretnek meztelenül...

Miért szeretnek meztelenül aludni/lenni egyes emberek?

Figyelt kérdés
Van erre valami tudományos magyarázat?
2013. febr. 25. 08:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
tökéletes szabadságérzés
2013. febr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
hmm és tényleg..
2013. febr. 25. 08:29
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül nem tudom, nekem tökmindegy. Párban viszont valóban sokkal jobb ruhátlanul hálni. Sokkal izgalmasabbak az éjszakák ;)

(Hogy ez mennyire tudományos magyarázat, annak eldöntését rád bízom.)

2013. febr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csak nyáron szeretek meztelenül aludni, mikor dög meleg van... ha csak egy picit is fáznék, biztos nem aludnék úgy. Nyáron meg tök jó érzés. :) Nincs más magyarázatom rá.
2013. febr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Mert nincs annál jobb érzés mikor két meztelen test összesimul és eggyé vállnak.
2013. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy erre lenne tudományos magyarázat. Esetleg annyi, hogy egy kényelmetlen pizsama meglehetősen rontja az ember komfortérzetét, ezáltal pedig a pihenés minőségét. Pl. ha túl szoros, vagy ha nem jó anyagból készült (műszálas, ami nem engedi rendesen lélegezni a bőrt, vagy durva vászon, ami "szúr" vagy dörzsöl). A hálóing talán egy fokkal jobb, tekintve, hogy több testrészt hagy szabadon; viszont az sem kényelmes érzés, ha az ember dereka köré tekeredik reggelre... Ez bizonyára attól is függ, ki mennyire nyugodtan alszik; vannak, akiknek szinte teljesen úgy marad az ágynemű, ahogy volt, másoknak úgy néz ki az ágyuk, mint a szamárfészek (gyűrött lepedő, a huzatból többé-kevésbé kicsúszott paplan).


Én is úgy sejtem, hogy ennek köze lehet a szabadságérzéshez, pontosabban a kötöttségektől való mentességhez. Mint ahogy a hajviseletnek is: alapon a hosszú haj már egy "nagyobb teher". Van, aki kibontva szereti hordani, és van, aki összefogva; ez utóbbi praktikusabb, mégis kényelmetlenebb, legalábbis szerintem. De hát ízlések és pofonok különbözők, mint tudjuk. Én pl. nem tudom, mire jó, ha valaki telerakja magát fukszokkal, pedig nekem is volt olyan időszakom, amikor sok gyűrűt és sok fülbevalót hordtam, plusz nyakláncot és karórát. De aztán valahogy megváltozott a helyzet, fogalmam sincs, miért: a fülbevalók kivételével szinte semmit nem bírok elviselni magamon, max. néhány óra hosszat. Nemrég kaptam egy karkötőt, fel is vettem egy alkalomra, de azt is rakosgattam egyik kezemről a másikra, aztán végleg levettem...

2013. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
biztos kényelmesebb. Meg szeretnek párnaponta ágyneműt húzni...
2013. febr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

"ha az ember dereka köré tekeredik reggelre... Ez bizonyára attól is függ, ki mennyire nyugodtan alszik;"


:DD

Én nagyon nyugtalanul (vagy talán helyesebb a nyughatatlanul jelző) alszom. Vagy három hete arra ébredtem egyik reggel, hogy a paplanhuzat a bal lábamra volt húzva, a nagypárnába félderékig belemásztam, és a lepedővel próbáltam takarózni. Ettől függetlenül elég mélyen alszom, és általában kipihenten szoktam ébredni.

2013. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Wadmalac ***** válasza:

Miért szeretik egyes emberek a gombalevest, mások meg nem?

Megszokás, ízlés, pozitív vagy negatív élmények.

2013. febr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Nálunk mindenki meztelenül alszik otthon. Nincs semmi "tudományos" magyarázata: ez van. (és nagyon jó)

Nyáron Szegedre utaztunk temetésre. Mivel az egyik rokonnál aludtunk, mindenkinek vettünk pizsamát. (úgyis kell ha kórházba kerülne valaki - felkiáltással)

Hát felvettük, de valami szörnyű volt. Nem tudtunk aludni, én pl. úgy éreztem hogy egy páncélban megfulladok. Hajnalban már a konyhában kártyáztunk, mert egyszerűen mindenki ébren volt. A pizsik azóta is szépen összehajtva a szekrényben pihiznek. Sose lássam őket...

2013. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!