Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány méter fogkrém van egy...

Hány méter fogkrém van egy 75ml-es tubusban?

Figyelt kérdés

2013. febr. 17. 21:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne feltételezgess, hanem keresd meg az általam emlegetett tolómérőt, és mérd meg vele a tubus szájának BELSŐ átmérőjét!


Amúgy az 1 cm kb. jó tipp, csak 1 milliméter hiba az bő 20 centi tévedést okoz.


A fogrém összenyomhatóságából származó hiba az meg nem okoz lényeges hibát, hiszen egyrészt nincs nyomás alatt, másrészt nem hiszem, hogy a fogkrém különösebben összenyomható lenne.


Inkább az a gáz, hogy a tubusokat szokás úgy csinálni, hogy ne lehessen belőlük az összes fogrémet kinyomni, meg hasonlók.


Fentebb én vonalzóval mértem 9 mm-nek a száj átmérőjét, és ennek hibáját 1 mm-nek vettem – oké, ez lehet, hogy túl konzervatív… (Bár ahogy elnézem az új válaszokat, ez az 1–1,5 méter telitalálatnak tűnik.)


Jah, meg ha már mértek, akkor próbáljátok pontosan megmondani, hogy milyen fogkrémről van szó, mert nem kell ám minden tubusnak egyformának lennie, és azt is, hogy mivel mértetek, milyen pontosan. Legyünk alaposak!

2013. febr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom hallottatok-e arról, ha nem nyomod olyan nagyon, akkor vékonyabb csíkban jön ki a krém!! Bizony! Úgyhogy a kinyomott fogkrémcsík átmérőjéhez kell igazítani. De mivel kézzel nyomod, ami ingadozást eredményez az átmérőben ezért a kinyomott "fogkrémhenger" alakjára kell illeszteni egy 3d-s függvényt, aminek utána egyszerű függvényanalízissel kiértékeled a kezdeti és végpontja közti távolságot!

Remélem segítettem.

Esetleg kérdezd meg a szüleidet, biztos örülnek majd neki!

2013. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát kedves előző, neked egy tipikus matematikus gondolkodásmódod van. Kapsz egy feladatot, agyonkomplikálod és a végén még eredményt sem adsz.

Ennél sokkal jobb a mérnöki felfogás. A mérnök habár egyszerűsítésekkel, de legalább ad egy megközelítő megoldást, hisz a valóságot úgysem tudod tökéletesen leszimulálni.

2013. febr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
3 m
2021. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
12es vagyok. Fogsz egy üres kupakot, leméred a belsejét mekkora, megméred üresen a tömegét, nyomod színültig fogkrémmel, megméred megint a tömegét, 3 különböző kupakból átlagolsz sűrűséget. A fogkrém tubusáról leolvasod a töltő tömeget, meg csinálsz 3 húzott csíkot, onnan átlagolsz valószínű átmérőt, és kiszámolod a tömegből a lehetséges hosszat. Egyébként szerintem 2m lehet max.
2021. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!