Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A léptetőmotoroknak lehet...

A léptetőmotoroknak lehet változtatni a sebességüket?

Figyelt kérdés

Kicsit hülyén hangzik a kérdés, de vettem egy rc servo motrot és pwm jellel elhetett állítani a pozícióját, de a sebességét sehogy. Nem akarok még egy motort venni, aminek nem veszem hasznát.

A sebességét miként lehet változtatni? A vezérlőjellel vagy feszültséggel?


2013. febr. 15. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
A frekvencia megváltóytatásával próbáltad?
2013. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Léptetőmotornál még abszolút semmit nem próbáltam.

Servo esetén pedig sajnos bele kell nyúlni az elektronikájába, ha sebességet akarok változtatni, és sajnos ezzel a nyomatékból veszít.

A legtisztább dolog egy dc motor inkrementális jeladóval lenne, de sajnos a jeladó nagyon drága és nekem alapból három kell.

2013. febr. 15. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Programból nem lehetne valahogyan? Az ingyen van.
2013. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na rájöttem, hogy a lépetőmotornak, hogyan lehet állítani a sebességét. A tekercseit gyorsabban indukáljuk.

De igen...programból lehet állítani, de hát ez volt a kérdés.

2013. febr. 15. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel többféle bekötésű is van, ezért érdemes átnézni a microchip alábbi tervezési segédleteit:


AN907....léptetőmotorok működése

AN906....a működtető hullámforma előállítása

AN822....példaprogram kapcsolási rajzzal

2013. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!