Eistein Relativitás elméletének cáfolása. Ötletek?
Az ötlet egyszerű: találj egyetlen olyan jelenséget, ami ellentmond az elméletnek. Tudod, egy elméletet ezer bizonyíték sem bizonyít teljesen, de egyetlen ellenpélda megdönti.
Szóval hajrá, ha sikerül, kb 1 millió dollár a jutalom (úgy hívják, Nobel-díj).
A kétrés-interferencia kísérlet és következményei a jelen eredmények szerint bizonyítják, hogy fénysebességnél nagyobb, (gyakorlatilag és elvileg is) végtelen sebességű információátvitel lehetséges. A dolog még csúnyábbá válik ha elmerülsz benne, mert az időbeliség fogalmát is értelmetlenné teszi. Sőt, úgy néz ki, hogy a relativitáselmélet általános, 3D-s térrel érvényességét leszűkíti az aktuális megfigyelők személyes valóságérzékelésének metszethalmazára. Ez elég elborultul hangzik, de úgy néz ki, hogy a kvantummechanika jelenségei nem csak mikor-, hanem makroszinten is felrugdossák a hagyományos fizika szabályait. A relativitáselmélet többdimenziós kiterjesztése talán képes lesz ezeket a jelenségeket is magyarázni, de jelen állapotában nagyon sántít. Körülbelül csak annyira igaz, mint földi általános körülmények közt a newtoni fizika. Úgy néz ki, hogy a kvantummechanika nagy áttörése készül, ami nem teszi érvénytelenné a relativitás-elméletet, de érvényességét jelentősen leszűkíti speciális körülményekre.
Mindezek alapján cáfolatot ne várj, csupán bele fog kerülni hogy "csak akkor igaz, ha...".
-késleltetett választásos kvantumradír kísérlet-
végtelen sebességű információátvitel lehetséges??
ÉN nem látok benne semmi lehetőséget információ átvitelre.
(pedig az információ csak gondolat, mehetne végtelennel)
hogy is kéne azzal információt átvinni?
Nem tudom, de ha megtetted, írd be ide az elérhetőségének címét, kíváncsi vagyok rá. Hivatalosan publikálni egyébként csak lektorálás után van mód, a relativitáselmélet cáfolatáról szóló értekezéseidet pedig nagy valószínűséggel kiröhögik majd a lektorok.
Ha gondolod, keresd Dávid Gyulát (elérhetőségét megtalálod a Google-ben), ő biztosan útba igazít majd, hogy mit kell tenned. Valószínűleg az után, hogy ő is kiröhögött.
#12-re:
1. De. A kétrés-interferencia jelenség összeomlása időkésedelem nélkül történik, tehát igenis (elméletileg) felhasználható fénynél gyorsabb információ-átvitelre. A lejjebb említett kvantumradír-kísérlet az egyik felhasználási módszer erre, ettől a jelenség még önmagában megadja a lehetőséget.
2. Ha mélyebben elmerülnél a témában, megelőzhetnéd mások leostobázásával önmagad minősítését.
Csak a tisztánlátás érdekében: én sehol sem írtam, hogy ez bárminemű cáfolata lenne a relativitás-elméletnek, csupán azt bizonyítja, hogy ez sem a fizika végleges, mindent megoldó elmélete. Tulajdonképpen a relativitás-elmélet három térdimenzió + egy idődimenzió területére vonatkozik, ezen a kvantummechanika már erősen túlmutat. Maga Einstein is látta, hogy még nem kerek a történet, utolsó éveiben erősen foglalkozott az elmélet bővítésének lehetőségével, sajnos nem maradt rá elég ideje.
A relativitáselméleten nincs mit cáfolni. A saját vonatkozási területére tökéletesen működik, semmi nem mond ellent neki. Az más téma, hogy még jócskán van dolga a fizikának a hagyományos térelméleten KÍVÜL.
Elnéztem a sorszámot, #13-ra válaszoltam.
Egyébként kíváncsi lennék a kérdező elméleteire.
Nem hiszem, hogy cáfolatra alkalmas lenne, de talán érdekes problémát vet fel, és a "cáfolat cáfolata" is hasznos, érdekes infó lehet.
Régen rágódom én is egy kérdésen, ami nem hiszem, hogy bárminemű cáfolat lenne a relativitáselmélet alapjaira, de azért érdekes lenne rá egy jó magyarázat, miért, hol rossz a logikai kísérletem.
Alapszituáció: valahol a térben egymással szemben lebeg két űrhajó. Egymáshoz képest nézve az egyik forog a közös tengelyük körül állandó szögsebességgel. Melyik? Válasz: amelyikben mérhető a centrifugális (ezért a szóért egy fizikus megverne, de így egyszerűbb :))erő. Igen ám, de MIHEZ KÉPEST tekinthető forgónak? Hol az az inerciarendszer, mire alapul, amihez képest valamelyik forog? Ha az űrhajómon van ablak, láthatom a csillagokat, amihez képest....ez sem jó, mert azok is keringenek egy galaxis központja körül, talán a galaxis is több másikkal egy közös forgáspont körül......nincs fix pontom, és az egyenes vonalú mozgásokhoz nem is kell. De igaz-e, hogy nem kellenek fix irányú (forgásmentes? Mihez képest?:S) koordináta-tengelyek? Itt nekem valami nem kerek. Biztos nem a relativitáselméletben van a hiba, hanem valami olyan részéről van szó, ami valahogy nem szokott a "hétköznapi" fizikában szóba kerülni, ezért nekem is hiányzik. Szóval egy ál-probléma lehet, de várom a magyarázatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!