Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Segítene vki értelmezni a...

Segítene vki értelmezni a képen látottakat?

Figyelt kérdés

Nos,mátrix determinálásról van szó.Egyedül otthon 3X3-ig sikerült megérteni.Ezzel(kép) nem nagyon tudok mit kezdeni.(pontosabban 1-2 dolgot nem értek)

[link]


Ami nem világos.Mik azok a számok a mátrix előtt?0*(-1)(a felső index gondolom a tetszőleges sor/osztlop.)ha összevonom a tetszőleges sortés oszlopot nem kapok minden esetben 0-át de egyet meg végképp nem.(második esetben pl. 2-őt).A mátrixokat értem h miét vannak úgy ahogy.Aztán az eredmény megint homályos.Azok kaptak szorzás jelet amik nem voltak 0-val és + jelet pedig ahol nulla volt a -1 előtt.(gondolom mivel csak 1X vesszük)De nem vagyok benne biztos.

Minden segítő szándékú hozzászólást köszönök!


2013. jan. 10. 20:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem mit akarsz ezekkel csinálni
2013. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Felcserélni az átló felett ill. alatt található számokat.(0-ra kell kihozni alatta és felette is)Nekem azonban egyszerűbb úgy számolnom ha az átló alatt vannak az ismeretlenek.Ezért szeretném felcserélni őket.

így szól a feladat.

[link]

filename=a1_2013_1_13_wi1i13o9nu.png


Ezt a 2 leképezést egymás mellé kell felírni mátrixba.(0 kell az átló alatt és felett)

2013. jan. 13. 22:09
 13/15 A kérdező kommentje:

[link]


rosszul linkeltem a felsot.

2013. jan. 13. 22:10
 14/15 anonim ***** válasza:
őszintén mondom foggalmam sincs h mit kéne a feladattal csinálni de ha csak felcseréled a mtx elemeit akkor teljesen más mtx-ot kapsz aminek nem sok köze van az eredetihez
2013. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Aha,azért kössz.Csak ezt szerettem volna tudni,h lehet e így csinálni(ahogy a képen van)v sem.Szóval nem lehet. :)

Kössz még 1X.(a választ /-okat és az idődet is)

2013. jan. 13. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!