Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történik, ha egy feltartózt...

Intrepid kérdése:

Mi történik, ha egy feltartóztathatatlan erő, egy legyőzhetetlen akadállyal kerül szembe?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 13:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

8-asnak, az 5-ös vagyok.

> Most nem ugrik be melyik matematikus volt az, aki >büszke volt arra, hogy olyan dolgokat kutat, amit soha >az életben nem fognak gyakorlati megfontolásból


Gottfried Leibniz (1703) volt szerintem a kettes számrendszerrel. Kissé megelőzte a korát. :)

Miután felfedezte, egy barátjának mutatta nagy büszkén, hogy milyen jól lehet vele számolni, de el se tudja képzelni, hogy ezt a gyakorlatban valaha használni is fogja valaki. :) Nincs gond ezzel.


Amit meg a logikáról írtam inkább arra vonatkozik, amikor regényekben, scifikben kijelenti az aktuális szuperhős, hogy "így logikus". Erre szoktam azt mondani: "Igen az Ő logikája szerint" - és persze azon kívül mennyi más paramétert figyelembe vevő és az alapján dolgozó másik logikai rendszer van, ami alapján meg akár az ellenkezője is lehetne logikus... Szóval baj akkor van a "logikával", amikor ezt az absztrakt világot valaki megpróbálja ráerőltetni úgy a valóságra, hogy nem veszi figyelembe a valós paraméterek egy részét. Erre mondják mások, hogy a világ szines és nem fekete-fehér.

2013. jan. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Ancen válasza:
Ha a feltartózhatatlan ès a legyőzhetetlen mèrtèke egyenlő, akkor nem törtènne semmi, sőt, mèg egyensúlyban is lennènek.
2013. jan. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát ha elmélkedtek akkor higgyetek Istenben és veletek lessz az erő !!
2013. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
vegtelen ellenallas a vegtelen erovel a vegtelensegig kuzd mikozben a vegtelensegig nagy ho keletkezik, ami szetfesziti az univerzumot, vagyis elvezet a vilagvegehez. szerencsere ilyen nincs a fizikaban, ezert a majak is ujra kezdtek az idoszamitast.
2013. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
59%
Szerintem akkor cselekszenek jót, ha elmennek sörözni...
2013. jan. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%
Na 15-ös ez jó, de szerintem ezek az agytágító hozzászólók már jól besöröztek ha ilyeneken szórakoztatják egymást..
2013. jan. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Wadmalac ***** válasza:
53%
A végeredményt megkapod ha megszorzod a nullát a végtelennel. :)
2013. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 duakau válasza:
59%
kikerüli:-)
2013. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!