Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gyakori röntgenezés mennyire...

Gyakori röntgenezés mennyire káros? Fontos

Figyelt kérdés

bocsánat hogy ideírom de talán kapok haszonos válaszokat. Az elmúlt két évben sok fogászati röntgenem volt.panoráma rtg ,egy fogról, ct rtg stb. Most pár napja egy 20 éves elavúlt vacakkal csináltak (volna) felvételt-3at kattant emlékszem - és olyan szarul voltam utánna .lehet csak az idegesség -mert érztem h nem vagyok szakszerű kezekben..-de eléggé ideges vagyok e miatt azóta is. ugye a felvétel nem sikerült, nekem több fogammal is gond van -és ct rtgre mennék -elvileg annak kisebb a sugárzása. CSak nem tudom hány napnak kell eltelnie illetve h mennyire káros .


a kérdéseim a következők -

lehet bajom attól az elvault készüléktől?

vagy attól hogy legalább 7x rtgtek az elmult 2 évben ?

mehetek ct rtg-re vagy várjak még pár napot ?


(2 napja voltam azon a helyen ahol az a szocreál készülék volt)


NAGYON köszönöm a válaszokat.


2012. okt. 4. 10:50
1 2
 11/11 anonim válasza:

Nem gondolom, hogy egy évenkénti tüdőszűrés akkora nagy tragédia lenne, az ember érdekében van. Ami eléggé siralmas, hogy ez eléggé el van bagatelizálva, az ott dolgozó veszélyben van szó szerint, nem kell lazán felfogni! 2 idős volt az idősek otthonában aki előtte kórházban dolgozott... röntgenes volt mind a kettő, rákosak voltak, milyen fura összefüggés!


Évenként az az egy valóban "semmi" meg nyilván nem hetente van CT és röntgen mindenkinek, de az ott dolgozók valószínű 80% rákban hal meg... Ami nem véletlen. Nem normális az a mennyiség, ebben a "szakmában" cserélni kellene folyamatosan az embereket.

2020. febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!