Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan tudom, a pont benne...

Honnan tudom, a pont benne van-e a tlgkakapban?

Figyelt kérdés
Négy pontot ismerek, melyeket ha helyes sorrendben összekötök téglalapot kapok. Ez a téglalap lehet bármilyen pozícióban. Ha veszek egy tetszőleges pontot, honnan tudom, hogy az benne van-e a téglalapban?

2012. aug. 8. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Hmm... tegyük fel, minden ponthoz két koordinátát rendelsz, x és y. Miért nem körről van szó? Az könnyebb, arra van egyenlet! :D
2012. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azt a téglalapot a kérdésben csúnyán elírtam. Hehe


Már megoldottam a problémát. Két metsző oldalnak kiszámítottam az egyenletét. Ez alkot egy koordinátarendszert. A pontot meg csak simán levetítem ezekre az oldalakra. A pont-egyenes távolságból megtudom mondani, hogy benne van-e vgay sem.


Ha valaki tud egyszerűbb megoldást, akkor írjon.

2012. aug. 9. 12:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez tűnik a leglogikusabbnak, a trigonometria tudásom annyira megkopott, hogy jó ha tudom mi a háromszög :)
2012. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van egy másféle megoldásom:


[link]


Előnye, hogy távolságok számítása miatt lényegtelen a téglalap helyzete és könnyű algoritmust írni rá.


DeeDee

**********

2012. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előtört belőlem a programozó... tudjátok mire jó ez? :D Igen, lehet 2D-s lövöldözős játékot írni, és ezzel az algoritmussal figyelni, hogy eltaláltad-e az ellenfél hitboxainak valamelyikét... Zsír! Nagyon :)
2012. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hali DeeDee. Köszi a megoldást. A gond vele talán az, hogy sokat kell számigálni. Ezt ugyanis egy képfeldolgozó szoftver lesz, ahol a téglalapban levő pixelekkel kell csinálni valamit. Szóval ezt a kis algoritmust a kép méretétől függően talá több százszor kell végigcsinálja. De kiprobálom ezt a megoldást is és az enyémmel összehasonlítom. Az optimálisabb marad. Köszi mégegyszer.


Örvendek, hogy meghoztam a kedvét az utolsó válaszolónak a programozáshoz.

2012. aug. 9. 20:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Jómagam is hosszú ideig dolgoztam programozóként aktív koromban, azért említettem az esetleges algoritmust.


Programozói szemmel nézve azt csinálnám, hogy írnék egy távolságszámító függvényt, aminek a bemenő paraméteri lennének

két pont koordinátái, a visszaadott értéke egy távolság, amit összegeznék egy változóba, majd egy feltételvizsgálattal eldönteném, jó-e vagy sem.

Aztán ha működik, nekiállnék megvizsgálni, hogyan lehetne rövidebben eredményre jutni. :-)

Ha meg kellett oldani egy feladatot, akkor az első ötletből születő működő változat lett az 1.0, mert a progival dolgozni kellett. Aztán már volt idő a további farigcsálásra, és lehet, hogy végső változat nem is hasonlított az elsőre. :-)


Minden esetre gondolkodni fogok a problémán, és megköszönném, ha megírnád, mi lett végső változat.


DeeDee

**********

2012. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam de nincs szemmel látható különbség a két megoldás között. Ezért inkább maradtam az én megoldásomnál, mert az mégis az én fejemből pattant ki. Viszont ez még nem a végső megoldás.
2012. aug. 13. 17:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Ok, igazad van! A lényeg, hogy jól működjön a progid!


DeeDee

*******

2012. aug. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia DeeDee


Van egy kis baki...remélem tudsz segíteni. A probléma, hogy az én megoldásom kicsit bonyolult (csak sok feltétellel tökéletes), ezért áttértem a tiédre. A tiéd nagyon klasszul működik függőleges, meg vízszintes állású téglalapok esetén. Ha a téglalap meg van dőlve, akkor a téglalapom hordó alakú lesz, belül meg üres. A négyzetek nem tökéletes négyzetek (szögeik legalább 85 fokosak), de szerintem nem ezzel van a probléma, mert akkor az összes téglalap hordósodna.

Ellenőriztem a program helyességét, de azzal sincs baj. Geogebrával (hogy ne tévedjek) mindent végigszámoltam és tényleg úgy jön ki, hogy a közepén levő pont kisebbek a minimumnál. Ezt a minimum határ kisebb módosításaival korrigáltam (ez a négyzetek tökéletlenségéből adódott), de egy tökéletes ferde téglalapnál is a nagyon közel levő (hordósító) pontok tényleg a téglalaphoz tartoznak ezzel a logikával.


Belinkelem az eredményt. Azokat a pixeleket amelyek a számítás alapján benne vannak egy négyzetben, fehérre állítottam.


A kép amelyek a téglalapokat tartalmazzák (egyelőre több téglalap fekszik egymáson...később javítom):


[link]



A befestett kép:


[link]



Remélem nem zavarlak.

2012. aug. 15. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!