Szerintetek ez most szép eredmény 2012-ben, alábbiak fényében?
1903-Wright benzinmotoros repülőgép
1939-He-178 sugárhajtású repülőgép
1944-V2 ballisztikus rakéta
1957-Szputnyik 1 műhold
1961-Venyera 1 Vénusz robotszonda
1969-emberes Hold expedíció
...2012-robotszonda a Marson...
Szerintem már a Heinkel He-178 hajtóműve is olyasmi amit mi nem tudhatunk,csak nagyjából értjük a lényegét.Ez nekem nem indok,véleményem szerint messze le vagyunk maradva az utóbbi 50 évben az űrben való közlekedés technikáját tekintve ahoz képest amit az előtte álló 50 évben elértünk.
Ha pl a Szaturnuszig,Uránuszig eljutnánk emberes űrhajóval és vissza az már újabb mérföldkő lenne de ez szerintem gyakorlatilag semmi.Egy helyben toporgunk évtizedek óta,csak az elektronika-digitalizáció fejlődött számottevően és más semmi,nincsenek forradalmian új hajtóművek csak hagyományos rakéták némi kis fejlesztésekkel vagy inkább csak újabb költséghatékonysági megoldások,nem igazi tecnológiai előrelépések.Ezeréves rakétákkal vacakolnak és végeláthatatlan költségvetési vitákba bonyolódnak-ez az amit fel tudnak mutatni.Nem sikerült piaccá tenni az űrkutatást ezért a kapitalizmus halálra ítélte az ágazatot ez a véleményem.Amit kapunk az csak porhintés ahoz képest ahol már lehetnénk.
Mért is lenne jó ha piaccá nőne az űrkutatást? Amíg nincs értelme, addig fölösleges valamire pénzt költeni. Voltak a Holdon, de azt a hidegháborús verseny indokolta. Aki gyorsabban eljut az űrbe/Holdra, az az erősebb/fejlettebb.
A távoli gázbolygókhoz teljesen felesleges lenne menni. Az Európé az egyetlen ami még eléggé érdekes, de az emberi expedíció még egy darabig kizárt.
Az űrutazással pedig az a baj, hogy mi előnyünk származik abból, ha mindenki kimehet. Kimentem egyszer az űrbe, mert lehet. Remek. És ezután?
Ilyen szempontból nem éri meg.
"nincsenek forradalmian új hajtóművek"
Ezt mért mondod? A mágnesplazma rakéta, vagy az MPDT meghajtás fejlesztése az elmúlt 20 év alatt elég szépen haladt. Vagy itt mire gondoltál?
4-es.Mágnesplazma rakéta...Néha felreppen 1-2 hír ilyesmikről aztán hosszú kuss van,majd 10 év múlva világossá válik az átlagember számára is hogy semmi nem lesz belőle.Kb úgy van ez mint a rák ellenszerekkel.
Az atomhajtást emlegetik egy ideje és volt egy szonda is mostanában aminek ilyenje volt-ez ad egy kis reményt azért hogy talán lesz valami áttörés...
Tény, hogy az űrkutatás fejlődése lelassult. De ezt sok tényező befolyásolja.
Az 50-es és 60-as években a hidegháború miatt volt nagy verseny, emiatt pumpáltak rengeteg pénzt az űrkutatásba, mert meg kellett mutatni, ki a fejletteb. A szovjetek lőttek fel először műholdat, az USA meg először küldött embert a Holdra.
A hidegháborúnak vége, az USA-nak már nem érdeke akkora összegeket beleölni az űrkutatásba, ezért az egész háttérbe szorult. A Szovjet Únió összeomlott, így most az USA gazdaságával egyedül Kína tud versenyezni és amíg a Kínaiak nem akarnak nagy szabású űrprogramot, addig az USA sem fog.
Mellesleg már 2004-ben megérkeztek a robotok a marsra, azóta kutatják (illetve már csak az egyik működik).
Azért valljuk be, akadnak fontosabb megoldandó problémák is, mint az űrkutatás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!