Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan valósíthatom meg ezt...

Hogyan valósíthatom meg ezt az ötletet?

Figyelt kérdés

Szeretnék létrehozni egy olyan eszközt, ami egy kis, téglalap alakú képernyő, apró gombokkal, amivel egy USB-csatlakozón keresztül bevitt szöveget lehet fel-le görgetni. Ha mondjuk legépelek Wordben egy szöveget, akkor becsatlakoztatom a gépbe az eszközt és a kijelzőn megjelenik a mentett dokumentum és a gombok segítségével mozgathatom a szöveget.

Ez nem önmagában kell, hanem egy másik valamibe akarom beépíteni (tudom, hogy ez most milyen ködösen hangzik, de kitaláltam valamit, ami szerintem piacképes lenne és nem akarom, hogy ellopják az ötletem:P)


Nem értek az elektronikához... Meg lehet rendelni valahonnan egy ilyen eszközt, ha csak a külső paramétereket adom meg (hogy nézzen ki pontosan, mekkora legyen, mekkora betűméretben jelentesse meg a szöveget, stb.)? Nem hiszem, hogy túl bonyolult lenne egy ilyet létrehozni, amikor egy MP4-lejátszón is lehet szöveget megjeleníteni, görgetni, és voltaképpen az eBook is erre épül. Hol gyártathatnék ilyet?


2012. jún. 11. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy androidos mobilt, és írj rá valami programot.
2012. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, készen lehet-e rendelni, de meg lehet csinálni. Csak nem olcsón, mert akkor ki kell fejleszteni. Persze nem Word formátumban fogja kérni a szöveget, mert annak lekezelése elég komplikált (a Word egyes verziói még egymással sem kompatibilisek, a formátum pedig zárt). Esetleg pár egyszerű html-tag jöhet szóba, de akkor sem alkalmas a Wordből html-be exportált fájl, mert a Word teleszórja fölösleges szeméttel a html-fájlt.
2012. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hüm-hüm. A Word semmiképp nem megoldható? Esetleg helyette valami egyszerű, mezei Windowsos megoldás, pl jegyzettömb? A lényeg az lenne, hogy egyszerű legyen bevinni a szöveget. Csak bedugni a gépbe és feltölteni a szövegfájlt.
2012. jún. 11. 18:46
 4/6 anonim ***** válasza:
A jegyzettömb kiváló ötlet, csak a kódolással lehet probléma. Az ékezetes betűk átalakulhatnak mindenféle furcsa jelekké.
2012. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Word is megoldható, csak akkor txt-ben kell menteni a fájlt.


Milyen szövegformázási igények lennének?

2012. jún. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kis naív. Ez nem úgy van, hogy veszel egy kijelzőt, kábellal gépre dugod és mindenféle szoftver nélkül a gép kitalálja, hogy mit is akarsz... Egy ilyen eszközt meg kell tervezni, kivitelezni, szoftvert írni hozzá. Biztos lehet kapni készen is hasonló dolgokat (droidos mobil jó ötlet) és jó pénzért írathatsz rá programot, ami lekezeli a hardvert a kívánságaid szerint, de erre a gatyád is rámegy.
2012. jún. 21. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!