Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sokat foglalkozok a mikroszkóp...

Sokat foglalkozok a mikroszkóp alatti élettel, és pár ötletet, tanácsot szeretnék kérni (? ) bővebben lent)

Figyelt kérdés

Főleg papucsállatkákat tenyésztek, élvezet nézni, ahogy lubickolnak, és külön öröm mikor látok egy osztódót. Kíváncsi lennék, h milyen kísérleteket lehet végezni velük, milyen módszerrel lehet láthatóbbá tenni őket stb.


Emellett érdekelne, h más egysejtűeket hogyan tudnék a tárgylemezre csalni, mint pl amőbát, v kürtállatkát, v másokat.


2011. febr. 8. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
A nagyon vízszerű lényeket vagy festéssel lehet kontrasztosabbá tenni vagy ha van szűrőkészlet az asztal alatt valamelyik szűrő beforgatásával.
2011. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél nyálmintát állatoktól, azoknak a nyálában sok baciféle van.

Vagy kórházban kuncsorogj valamit :D

Ha szereted nézni a lubickolást, akkor egy szemkímálőbb is van a mikroszkópnál. Nagyon gyönyörű akváriumot be lehet rendezni, nem is olyan drágán. Nekem több mint 10 évig volt, és órákat nézegettem ahogy bújkálnak a növények közt... Pl az algázó tapikorongos harcsát azt írta a könyv, nem is nagyon van megfigyelés a szaporodásukról, nekem meg alig fértek al, vagy 4x is szaporodtak. Menj egy 3 órás kört a Campónában, akkor megjön a kedved az ilyenekhez is, és akkor nem kell fél szemeddel kukkolni egy kicsi likba, hanem az egész szoba dísze is, főleg este, kivilágítva!


(a spermák is szépen ficánkolnak a mikroszkóp alatt! Nézted már? én gyerek koromban igen! :D)

2011. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

mind2-en jó ötletet adtatok, bár spermát csak ak fogok nézni, ha majd barátnőm megfej, vicces is lesz, ha eksön után egyből cigi helyett mikroszkópot kapok elő :D


am jöhetnek még ötletek!

2011. febr. 9. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyiban tudok hozzászólni, hogy régen húslevesben tenyésztették ezeket, még ma is jól használható. Ha különböző helykeről szerzett mintákat belerakod, akkor tenyészhetnek benne érdekes dolgok, és pl zselét is lehet bele rakni, akkor fix talajod lesz. Ezeknek annyi hátránya van, hogy felzabáják őket.
2011. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

keress ré még a wikipédiában, gugliban is....

akár tenyésztésre, akár kórokozók előfordulási helyére.


Nézz sok Dr House-t, akkor megtudsz egy csomó kórokozót, hogy honnan jut az emberbe, homokozóba szart macskakakiból, de szerintem ha van közeletekben mocsaras rész, vagy sokszor víz alattlevő árok, ott amőbaszerű izék tuti vannak benne.

2011. febr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!