Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol tudok venni galliumot?

Hol tudok venni galliumot?

Figyelt kérdés
[link]

2012. máj. 26. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ukrajnából. Galliummal ötvözött alumíniumot akarsz létrehozni, hogy vízzel reagáltatva nagy mennyiségű hidrogént felszínre bocsátva speciálisan erre a célra kialakított karburátor segítségével hengerben égesd el? Ne is fáradozz vele... A végtermékként létrehozott timföldből nehéz kinyerni az alumíniumot, pláne újra létrehozni az ötvözetet a galliummal. Ennyi erővel már szintetikusan is előállíthatnánk azt a bizonyos magas oktánszámú szénhidrogén vegyületet...
2012. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Silber ***** válasza:

"Ennyi erővel már szintetikusan is előállíthatnánk azt a bizonyos magas oktánszámú szénhidrogén vegyületet..."


Elő tudjuk, Fischer-Trops szintézis segítségével. Csupán egyelőre nem gazdaságos.

2012. máj. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát elektrolit oldatban áztatni negyed gramm timföldet sem aztán meg kohosítani galliummal nem tudom hány ezer fokon
2012. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem van 1000 oldal anyagom egy ilyen motor gazdaságosításáról, de nincs az az isten, hogy ez ma működhessen... Ha úgy gondolod megváltottad a világot személyesen megnézheted, hogy miért is nem...
2012. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A gallium ára 4-500 USD/kg. Nem éri meg :D
2012. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dingval válasza:

Az ebayen mindent megszerezhetsz!

[link]

2015. júl. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dingval válasza:
Na, az e-bay -es válaszra voltam kíváncsi, mert egy bemutatót kéne tartanom kémiából és gondoltam, hogy király lenne bevinni galliumot :D Az első válaszból csak a kötőszavakat értettem, meg ,hogy robban valami.
2016. júl. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!