Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan számolhatom ki, hány...

Hogyan számolhatom ki, hány G-s gyorsulás hat egy tárgyra a mosógépben centrifugálás közben?

Figyelt kérdés
Adott egy mosógép, mely forgó dobjának sugara 25 cm, és 900-as percenkénti fordulaton jár. Magyarázatot is kérnék, mert nem vagyok valami jó fizikából, viszont szeretném megérteni. Köszönöm!:)
2009. jún. 22. 08:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Előre szólok, hogy lehet, hogy tévedek, mert engem picit meglepett az eredmény, és a fizika is régen volt... számolni meg sose tudtam :) (jó kis bevezetés, mi? :) )


Szóval:

Centripetális gyorsulás = szögsebesség négyzete szorozva a sugárral.

szögsebesség = 2 pi * f (azaz frekvencia)


a frekvencia 900/perc, ami 900/60= 15 /másodpercen


Szóval a=(2pi*15)^2*0.25=2220 (kb), ami kerekítva 225g körül van.


Természetesen ez a dobra érvényes, kisebb sugárnál (tehát a beljebb lévő ruhákra) kisebb erő hat... elég csupán 10 centivel beljebb lennie a ruhának, arra már csak 130 G hat.



Ha nem jó, vagy elszámoltam alamit, akkor bocsi, de biztos jön valaki okosabb és szól :)

2009. jún. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
első vagyok bocs mértékegység lemaradt.. a gyorsulás természetesen 2220 m/s^2
2009. jún. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!