Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnék eredményesebben...

TiniVani kérdése:

Hogyan tudnék eredményesebben tanulni/ Hogyan tanuljak meg tanulni?

Figyelt kérdés

11 éves vagyok 5-es általános isk-be, de valahogy nem megy a tanulás...kéne valami módszer ami tényleg beválik mert már nézegettem oldalakat de nem adtak túl nagy segítséget...


ja és tudom hogy nem kéne ennyi idősen ettöl paráznom de ha mos megtanulok tamulni akkor késöbb is könnyebb lenne, nem fogok nyüglődni


2012. ápr. 7. 20:55
 1/5 bromkrezol ***** válasza:
100%

Szia!

Örülök, hogy ilyen kérdést tettél fel. A diákok többségében sajnos fel sem merül. Az egyik dolog, amire rájöttem az évek alatt, hogy sokat segít, ha fel tudod kelteni magadban az érdeklődést. Ez van, amikor könnyen megy, mert olyasmit tanulsz, amit egyébként is szeretsz. Lehetnek olyan tárgyak, amik logikával tanulhatók, de lesznek olyanok is, amiket be kell magolni. Ezeket én nagyon nem szerettem, de rájöttem, hogy ezek meg a memóriát fejlesztik. Volt,hogy a legszörnyebb magolós tárgyból játékot csináltunk. Az anatómia atlaszból gyártottunk kártyákat. Egyik oldalára a latin, másik oldalára a magyar neveket írtuk. Mindenki kapott egy lapot, és meg kellett mondani, mi van a hátuljára írva. És pontoztunk. Volt olyan, hogy rájöttem, mennyi sok idő, míg sorban állok a menzán, vagy várom a buszt. Így tanultam szavakat németórára. Szóval sok mindent ki tudsz majd próbálni.

2012. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

bromkrezol válasza nagyon hasznos. Azzal tudom még kiegészíteni, hogy mindenkinél más a módszer, amivel memorizálni tud (ezzel van a legtöbb gond). Van, aki szereti a színeket, és az is segít. Ez általában a lányokra jellemző (ők jegyzetelnek hatvanféle színnel), előnye, hogy az adatokat tudod kategorizálni vele (évszám kék, személy piros, helyszín zöld - például), hátránya, hogy arra fogsz emlékezni, hogy a hatodik oldal közepén volt, alatta Julius Caesar, és valahol a Rubicon átlépése után történt. Ez rendkívül idegesítő. (És a történelemtanárok ritkán elég humorosak ahhoz, hogy ha ezt így leírod, adnak pontot. Én kettőt ismerek, aki adott, de csak felet.)

Ha leírod az anyagot az is segít. Ez a puskakészítés hatalmas előnye. Memorizálod, és mire eljön az ideje, nem is kell használni a lapokat. Segít összefoglalni, zanzásítani. Hátrány, hogy nagy a kísértés a használatára, de kellően "szórakozott professzor" hozzáállással simán otthon lehet felejteni a két hétig nagy buzgalommal gyártott puskát. Ezért lényeges, hogy kézzel írd.

A rajzok is segíthetnek, ha lehetőség van rá. Térképek rajzolása pl. remek földrajzhoz, történelemhez, de még az irodalomhoz is.


A logika - a szemléletet kell megváltoztatnod. Minden logikával megoldható, kivétel a "memoritereket". Vagyis ha az alapvető adatokat tudod, csak az összefüggésre kell rájönnöd, onnantól minden nyilvánvaló. Ehhez igazán nem lehet segítséget adni... ez a te dolgod lesz. Lehet, hogy nem megy elsőre, de ha kitartóan megpróbálod megérteni, nem fog makacskodni.

2012. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A magolós tárgyakban is keress logikát. Éld bele magadat pl. a történelmi emberek helyzetébe, mondjuk, hogy el kellett menni a szeretődnek katonának a messzi Ausztriába, ami akkor, mikor a lóhát volt a leggyorsabb jármű, tényleg a világ végén is túl volt. És sirettad, és vártad, aztán halálhírét hozták, de a végén kiderült,hogy él mégis, ... Szóval élde bele magad, ez a lényeg, vagy történelmi sztorik is jók, regények, stb.

Igen a tanítási órákon jó ha figyelsz, akkor nem olyan unalmas. Ha nem figyelsz, nem tudod miről van szó, csak a csengetést várod. Ez fárasztó napi 6 órában. Ha figyelsz, meglepően sok érdekes dolgot fogsz hallani!


A fizikát is fogd föl ésszel, ne a szavakat magold, mert belezavarodsz. Próbáld lassan, tagoltan olvasni, 1.rajzold is le, hogy miről van szó, és ha világosan látod, akkor 2.tanuld meg a szakkifejezéseket. Ha érted a folyamatot, és tudod a szakkifejezéseket, akkor 3. megtanulhatod szakszerűen elmondani. Ez a három momentum minden húzós tantárgynál beválik.


Az agyad felfogó képességéért is sokat tehetsz. Az agy is egy szerv. Meg kell adni a működéséhez a feltételeket. Ezek: Jó vérellátás. Sport, mozgás, ugrálás, futás, mindez friss levegőn. Utána jöhet a tanulás. Ha bent vagy, ne legyen álmosító meleg. Habár kedves dolgo egy meleg szoba, de a test fölmelegszik, a vérerek kitágulnak, a vér a testbe áramlik, a fejből lefut az alsó részekbe. Itt mondom: a jóga fejenállás, vagy bármilyen fejjel lefelé való testhelyzet jót tesz. Vigyázz persze, hogy nehogy túlzásba vidd. Lehet érezni, hogy mennyi ideig célszerű tartani.

A szobában is szellőztetni kell, és picit a hűvös irányába legyen a hőmérséklet.

A táplálkozás sem mindegy. A sok evés és nehéz ételek nehezen emészthetők, az agyból elveszik a test energiáját, ezért szeretnek aludni egyet ebéd után.

Most olvastam, hogy a tojás milyen jó agyserkentő! Gyógynövények is vannak, pl a rozmaring, ami az agyat jóirányban befolyásolja. Legyen a szervezetben kelleő mennyiségű VAS! A vas a hemoglobi alkotóeleme, enélkül az oxigénnek nincs hova kapcsolódni. Spenót, brokkoli, zöld levelek, pl petrezyelyem, ezek nagyon jók. VAS+ FOLSAV! Ha másképp nem megy, vásárolj a patikában vas+ folsav készítményt.


Sok türelmet, sok kitartást, sok örömöt a tanulásban!

2012. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt a fórumon tökéletesen jó leírások vannak.

Keresd vissza.

2012. ápr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Értem, hogy keresed a legjobb módját, hogy hatékonyabban tanulj, és örülök, hogy ilyen fiatalon érdeklődsz a tanulási technikák iránt. Itt van néhány ötlet, ami segíthet:


Először is, próbáld meg a tanulást játékosan közelíteni. Képzeld el a tananyagot úgy, mintha egy izgalmas kalandot élnél át. Például, ha matematikát tanulsz, képzeld el, hogy te egy felfedező vagy, aki új matematikai területeket fedez fel. Ezzel a hozzáállással érdekesebbé válhat a tanulás.


Következő lépésként érdemes lehet különféle módszereket kipróbálni, hogy megtaláld, melyik működik számodra a legjobban. Ha például vizuálisan tanulsz jobban, próbálj meg színes jegyzeteket készíteni, diagramokat rajzolni, vagy videókat nézni a témáról. Ha jobban megjegyzed, amit hallasz, akkor próbálj meg hangosan ismételni az anyagot, vagy magyarázd el valakinek, mintha ő lenne a diák.


Fontos, hogy a tanulás során ne csak az iskolai anyagokra koncentrálj, hanem próbálj meg kapcsolatot keresni a tanulnivaló és a valós élet között. Ha például történelmet tanulsz, próbálj meg érdekes történeteket keresni az adott korszakból, vagy nézz meg dokumentumfilmeket róla.


Az is segíthet, ha a tanulást kisebb, könnyen kezelhető részekre bontod. Ha például egy nagyobb projekt van előtt, oszd fel kisebb lépésekre, és minden nap dolgozz egy kicsit rajta. Így nem tűnik olyan ijesztőnek, és könnyebb lesz haladni.


Végül, ne felejts el pihenni és szórakozni is. A tanulás mellett fontos, hogy időt szánj a hobbijaidra és a kikapcsolódásra is. Ha jól érzed magad, könnyebben tudsz koncentrálni és tanulni is.


Remélem, ezek az ötletek segítenek abban, hogy hatékonyabban tanulj! Ne feledd, hogy mindenkinek megvan a saját tempója, és fontos, hogy megtaláld a saját módszeredet.

szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!