Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy is van ez a kérdés?...

Hogy is van ez a kérdés? András és Béla kora %ban kifejezve?

Figyelt kérdés

Szóval: A Milliomosban volt egy kérdés,már nem emlékszek pontosan rá. András 25%kal öregebb mint Béla. Béla hány %kal fiatalabb mint András?


Nem értem...


2012. ápr. 4. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem láttam a műsort, de a leírás alapján András életéveinek a száma 25%-kal több, mint Béláé.

Vagyis a-vel jelölve András korát, b-vel Béláét:

a=1,25*b

Ekkor b=a/1,25=a/(5/4)=a*4/5=a*0,8, vagyis

b=0,8*a, azaz Béla 20%kal fiatalabb, mint András, mert Béla életkora András életkorának 80%-a.


Gondolom én, de elég hülyén van megfogalmazva a kérdés.

2012. ápr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi:) Azt hiszem értem. Én értettem is,de a páromnak nem tudtam elmagyarázni hogy miért lesz csak 20%kal fitalabb Béla,ha András 25-tel több:)
2012. ápr. 5. 07:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig rém egyszerű. A korkülönbség ugye 25%. Számosítsuk, és akkor rögtön látni az értékeket. Ha Béla 100 éves akkor a +25% az 25 év. A korkülönbség tehát 25 év. Ez a 25 év a 100 évnek a 25%-a, míg a 125 éves András korának ötöde azaz 20%-a.
2012. ápr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!