Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Feszültség és műveleterősítő?

Feszültség és műveleterősítő?

Figyelt kérdés

Már 2. éve tanulunk elektrotechnikát, de a tanár nem tud tanítani, így a tudásom majdnem egyenlő a 0-val, viszont jövőhéten dolgozat, én meg nem állok valami jól.


Adott mondjuk egy ilyen kapcsolás:

[link]


Amit itt alapból nem értek, hogy a műveleti erősítőnek mi a szerepe?

Azon átfolyhat az áram, vagy nem?

Meg hogy hogyan kell kiszámítani a feszültségeket?

Tudom, hogy ellenálláson a feszültség iránya megegyezik az áram irányával, és akkor így megkapjuk az előjelét, meg hogy a magasabb feszültségtől mutat az alacsonyabb felé.

A hurok törvényét is tudom, de valamiért azt csak ritkán tudom használni, mert teljesen más érték jön ki vele.


Igazából még ezer kérdésem is lehetne, csak már a kérdést sem tudom az a gond.



2012. márc. 25. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát... fogalmad sincs arról, hogy mi a műveleti erősítő és mire (mikre) jó.


A kérdésed feltevéséből adódóan gondolom az egyéb aktív elektronikai alap áramköri elemekkel is gondjaid vannak (tranzisztor, stb). Az alapkapcsolásokról ugye nem is beszélve (mint pl. ez).


Vagy jó könyvet, vagy jó magántanárt javaslok.


Szoktam magántanároskodni, de inkább digitális technikából és csak ritkán elektronikából. (egyetemi szinten)

2012. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom szakközépbe jársz és 10.-es, vagy 11.-es vagy.
2012. márc. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

10., és igen, semmihez sem értek (örülök, hogy 9-be nem buktam meg), meg az egész osztály hiába "tanulja" 2 éve, alig tudunk valamit.


Az a gond, hogy magántanárra meg ilyenre már nincs időm, mert csütörtök-pénteken írok, de akkor lehet a könyvet elkezdem olvasni az elejétől, hátha érthetően le van írva, és 0-ról elkezdek mindent.

2012. márc. 25. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!