A feszültség egyenirányításánál, hogy lesz egyre "simább" a feszültség?
Ezek sorba vannak kapcsolva!
Illetve a kondenzátor nem pont sorba... de a hatás szerint igen. Nézd meg, merre megy az áram.
A stabilizátor nem simít semmit!Annak nem is az a funkciója! A kondenzátorok simítanak!Pld egy tápegységem nagyon brummos volt ez a lüktető egyenáram miatt van mivel egy 1000uF-os elkó volt csak benne. Kicseréltem 4700uF-ra és a brumm óriási mértékben csökkent.Én szoktam a Graetz sarkaira 100nF-os kerámiákat tenni az is sokat simít.
Hogy a fenében lenne az elemeken váltakozófeszültség az egyenirányító után? Már a puffer egyenáramot kap!
Már hogyne lehetne 1 diódával egyenirányítani...
A nagyon sima feszültséget a stabilizátor állítja elő ami gyakorlatilag nem csinál mást mint levágja a képeken látható lüktető feszültséget, azaz "levág" a tetejéből 1-2V-ot ami miatt a lüktetés eltűnik.
"1 diódával egyenirányítani."
És annak mi értelme? Csak a félperiódust engedi át, az mire jó? Szaggatott egyenáramot kapsz!És azt hogy simítod? Lehetetlen!Fogalmad nincs mi az a stabilizátor!Az egy feszültségértéket tart semmi köze a szűréshez! Azért készítettem pár száz stabilizált tápegységet!A jelalak nem változik a stabinál!
Kétutas egyenirányítónál lüktető egyenáramot kapsz!
"Akkor az áramköri elemek sorba vannak kapcsolva?"
Az áramköri elemek mindíg a funkciójuk szerint vannak bekötve! A Graetz csakis párhuzamosan lehet bekötve. Egy ellenállás lehet két módon is egy kondenzátor is.A termisztor sorosan van kötve mert áramot korlátoz, a varisztor párhuzamosan mert feszültséget ejt (disszipál).
Az egy diódás "egyenirányításnál"az áram ugyanannyi ideig megszakad mint amenyi ideig áramlik.
Hogy simítom? Kondenzátorral, 2x akkorával mint kétutasnál, nem lehetetlen. Nincs mindenhol akkora terhelés, hogy Graetz kellene. Kérdező kérdezte mi az a stabilizátor, válaszoltam, szűrés után van az már, képein sem látható, nem állítottam, hogy köze van a szűréshez. (Amúgy van, mivel az IC-s stabilizátorok jelentősen szűrik a feszültséget.)
"Az egy diódás "egyenirányításnál"az áram ugyanannyi ideig megszakad mint amenyi ideig áramlik."
Áram csak akkor folyik hogyha a kondenzátor feszültsége alacsonyabban van mint az éppen aktuális szinuszjel értéke (mínusz a dióda nyitófeszültsége). Ez még véletlenül sem fele-fele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!