Hogyan változna a Föld forgása ha Anglia áttérne a balkéz-szabályra?
Az északi féltekén ősszel lehullanak a levelek...minusz egynehány méter... mennyit gyorul a Föld?
a déli féltekén, összehasonlíthatatlanul kisebb tömegű a lehulló lomb.
Van olyan "komoly" kérdés mint az előzőek.
A libanoni himnuszos válasz nagyon tetszett. De nem mindegy, hogy milyen nyelven! Mert ha angol fordításban, az még elmegy, de arabul! Mert úgy nehezebb koncentrálni. És melyik arab nép dialektusában?
Az utolsó kedves hozzászólónak igaza van, hogy mi elehtett a cél. Ilyen alapon feladat lehetett volna fél New York felhőkarcolóinak áthelyezése Angolába is. Az nem mozgás, csak tömeg.
A feladatnak gyakorlati értelme nyilván nincs, de azért érdemes gondolkozni rajta.
A válasz nagyon függ attól, hogy milyen modellel közelítjük az ország forgalmát. Ha az autók összességének mozgása az ország egészére nézve nem mutat valami rendszert, akkor nem hiszem, hogy sok hatása lenne.
A magam részéről az a tippem, hogy az egyenes szakaszokon nincs igazán jelentősége, de a körforgalmakban igen. Azok kicsi körpályák, amik eddig mind balra forogtak, most meg jobbra váltanának. Szerintem ennek lehet a Föld forgására nézve kiszámolható, de nem kimérhető ellenhatása.
szerintem rossz helyre tettem fel a kérdést, mert laikusok nem látják át, mi lehet benne a kérdés.
én se látom át, nem vagyok fizikus, matematikus ismerősöm mondta ezt a kérdést, és hogy ő nem mert beleszólni.
volt még ilyen tojásos kérdés, nem az egy nap egy tyúk egy tojást tojik, akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik :)
hű de vicces vagyok ma :(
A kérdés nem hülyeség! És természetesen elméleti kérdés, egyértelmű, hogy gyakorlatilag nincs semmilyen hatással. Valóban „laikusok nem látják át, mi lehet benne a kérdés”, de egy fizikusnak ismert és nyilvánvaló dolgokat vett fel.
Talán itt indul az egész:
Newton harmadik törvénye – a hatás-ellenhatás törvénye:
Két test kölcsönhatása során mindkét testre azonos nagyságú, egymással ellentétes irányú erő hat.
A törvény következménye, hogy a kalapács ugyanakkora erővel hat a szögre, mint a szög a kalapácsra (mivel azonban a kalapács tömege nagyobb, a második törvény értelmében a gyorsulása arányosan kisebb lesz), hasonlóképp egy bolygó ugyanakkora erővel vonzza a Napot, mint a Nap a bolygót (de a Nap tömege sokszorosa a bolygóénak, a jelentkező gyorsulás mértéke tehát eltér)…stb
Micsoda "elmés" válaszok voltak eddig... hol volt itt említve autó?
Nekem a vektorok irányításánál a jobbkézszabály jutott eszembe... ez ugyan túl egyszerű válasznak látszik, de ha balkézszabály lenne érvényben, akkor fordítva forogna a föld, ennyi...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!