Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az automata gyártósorokat...

Az automata gyártósorokat milyen szakemberek tervezik, építik?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, amiket pl. a "Hogyan készült" és hasonló műsorokban látni. Mikor ember nem is ér hozzá és a túloldalon a szalagon kijön a csomagolt késztermék.

Köszi!


2012. febr. 20. 12:26
 1/4 fúróferkó ***** válasza:

Gyártástechnológus gépész,villamosmérnökök tervezik.Irányítástecnikai,mechatronikai, mérnökök,technikusok tartják üzemben.

A gyártmány útja lesz megtervezve a kezdettől amikor az nyersanyag felkerül az első megmunkálási ,vagy beavatkozást igénylő helyére.

Itt a gyártmány megkűzd mindenféle akadállyal,egy fogókar megragadja,ha kell felteszi a szerszámra,érzékelő érzékeli,másik érzékelő parancsot ad egy másik beavatkozásra,szalag indulásra.Így eljut a végső állomásra ,akár egy dobozba.

2012. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Nekem mindig leesik az állam az ilyen műsorokon, hogy micsoda meló lehet egy ilyen gépsort megtervezni.

2012. febr. 20. 16:53
 3/4 fúróferkó ***** válasza:

Csodálatos dolog a vezérléstechnika.Az ötlettől a megvalósulásig sok buktató van.Megfogni ,de mivel,hogyan?érzékelni ,de bírja ki az érzékelő a környezeti extrém hőfokot,és ha 399 kütyüt kell valahova betenni,akkor az annyi legyen pontosan.

Vagy amit én csináltam:jönnek egy szalagon nagy sebességgel a "túrórudik" és bármelyikben csak 1 mm fém is van azt egy levegő pofon pofozza ki a sorból.

2012. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az se rossz feladat. :)

És a legszebb, hogy mindegyik sor más, jó eséllyel nincs két egyforma. Minden feladathoz meg kell érteni az eredeti gyártási műveletsort és ahhoz felépíteni szinte egy miniatűr gyárat. Ezért is kérdeztem, hogy vajon kik foglalkoznak ezzel. :)

2012. febr. 20. 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!