A Brown gázból (HHO, azaz 2rész hidrogén és 1rész
oxigén) kilehet vonni valahogyan az oxigént, hogy
folyékony hidrogént kapjunk?
Figyelt kérdés
Lényegében az érdekelne, hogy otthon házilag valahogyan kivitelezhető az a dolog, hogy a vízből kinyert 2rész hidrogén és 1rész oxigénből kivonjuk az oxigént és csak folyékony tiszta hidrogént kapjunk? Ha valaki tud pontos választ, akkor legyen szíves írjon!
Otthoni módszerekkel nem. Eleve attól, ha sikerül elválasztanod a két gázt, nem lesz folyékony a hidrogéned. Vízbontáskor egyébként, ha messze vannak az elektódák, akkor fel tudod fogni külön a két gázt, de hacsak nem vákuumban csinálod, akkor keveredve lesznek a levegővel.
2012. febr. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Minden gáznak van cseppfolyósodási pontja. A szerveseknek jellemzően nyomásnövekedés egy bizonyos ponton túl.A szervetleneknek meg hőmérséklet. Nem hallottál erről?A hidrogént 20K fokon lehet cseppfolyósan tárolni
2012. febr. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
"de hacsak nem vákuumban csinálod, akkor keveredve lesznek a levegővel."
Nem kell hozzá vákuum, a felfogó edényt meg kell tölteni vízzel, és úgy kell rátenni az elektródára, és a keletkező hidrogén majd szépen kiszorítja a vizet.
2012. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem jól fogalmaztam!! Ez most úgy tűnik, hogy ha sikerülne szétválasztanom a hidrogént az oxigéntől, akkor maga a hidrogén már folyékon halmazállapotú lesz, pedig nem...Ezt értem! Szóval egyszerűsítve az volna a kérdés, hogy csak tiszta hidrogént szeretnék nyerni, és ennek a megoldására szeretnék rájönni!! Gondolom a már szétválasztott hidrogén és oxigénből kellene valahogyan az oxigént elvonni, de hogyan?
2012. febr. 12. 20:20
5/7 anonim válasza:
Többen is elmagyarázták már, hogy nem kell engedni őket összekeveredni, és akkor nincs gond a szétválasztással.
2012. febr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Egyetértve az előttem szólóval mellékelnék egy képet egy ilyen készülékről. A katódon (negatív póluson) fejlődik a hidrogén.
A készüléket Hoffmann-ról nevezték el. Színültig töltve tiszta (enyhén kénsavval* megsavanyított) vízzel a fenti csapokat elzárva és egyenáramot vezetve a készülékbe a hidrogén és az oxigén fejlődése térben elkülönülten történik. A rajz egy adott idő eltelte utáni állapotot mutat, ahol a katódon 2-szer annyi térfogatú hidrogén fejlődött mint az anódon oxigén.
De ez a bontási egyenletből érthető:
2 H2O = 2 H2 + O2
*mivel a tiszta víz vezetőképessége igen nagy, kénsavval azért kell megsavanyítani, hogy vezesse az áramot. Csak ennyi a szerepe itt.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!