Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Meddig fejlődhet a technika?...

Meddig fejlődhet a technika? Van-e határ?

Figyelt kérdés
Nem évszámra, időpontra gondolok, hanem egy technikai fejlettségi szintre, amelyet már biztos, hogy nem léphetünk túl. Természetesen figyelembe vehetjük azt is, hogy lehet, hogy ez ember előbb-utóbb kipusztítja magát... de próbáljunk inkább a legoptimistább módon tekinteni a jövőre a technikát illetően! Konkrét eszközöket is említsetek, hogy mik lesznek egy csúcstechnológiájú társadalomban.
2009. máj. 20. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
2009. máj. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egy kutatóra jutó évi innovációszám a 19. században tetőzött, azóta a Föld népességnövekedése és ezen belül a kutatók számának növekedése miatt sikerült fenntartani a technikai fejlődés gyors ütemét. Az egy kutatóra évente eső innovációk számának (ami jelenleg az 1600-as évek szintjén van) csökkenése miatt, ha a jelenlegi tendenciák változatlanok, akkor 2030-2040 körülre a technikai fejlődés gyakorlatilag megáll. Ha sikerül olyan áttöréseket elérni a tudományban, amik megváltoztatják ezt a tendenciát, akkor persze minden megváltozhat. Az optimista feltevés az, hogy a végtelenségig tart a fejlődés, és "mindent feltalálnak előbb-utóbb". A pesszimista feltevés az, hogy a tudományos fejlődés lassul, az új technológiák túl költségesek, és nem valósulnak meg a sci-fi filmekben ábrázolt álmok. Az ultrapesszimista feltevés szerint az értékes nyersanyagok (ritkafémek, urán, kőolaj) elfogyása miatt az emberiségnek 30-40 éven belül át kell térnie egy kevésbé iparosodott, kevésbé technicizált, mértéktartó életformára.


A csúcstechnológia abszolút csúcsa egyébként a nanotechnológiai mini-gyár lenne. Ez egy kis doboz, ami számítógépes szoftver alapján tárgyakat tud készíteni nanotechnológiai vagy biológiai úton ("növeszti" a tárgyakat). A nano-doboz megjelenése azt jelentené, hogy a használati tárgyakat (és ételeket!) nem megrendeljük a gyáraktól, hanem otthonunkban növesztjük nyersanyagból, miután letöltöttük hozzá a programot. Ez forradalmasítaná az élet minden területét.


A másik nanotechnológiai lehetőség az, hogy az emberek testébe kis nanorobotokat telepítenének, melyek javítják a sejtek sérüléseit. Ezzel az életet meg lehetne hosszabbítani.


Sajnos nem biztos, hogy a nanotechnológiai vívmányok megvalósulnak.


a jövő további nagy fejleménye az lesz, hogy a genetikai beavatkozások fellendülnek, és a gazdagoknak okos és szép tervezett gyerekeik lesznek, melyek egymás között házasodnak majd, így idővel a gazdagok különválnak a szegényektől és felsőbbrendű fajjá válhatnak, aminek komoly politikai következményei lehetnek.


Ellentétben a 20. századi reményekkel, a jövő nagy előrelépései valószínűleg a nanotechnológia területén lesznek, nem az űrkutatásban (mely egy leszállóágban lévő iparág) vagy az elektronikában (ahol hiába nő a számítógépek teljesítmény exponenciálisan, a felhasználói élmény egyáltalán nem nő exponenciálisan).

2009. máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Húú nagyon tetszett ez a programletöltős minigyár dolog :).
2009. máj. 20. 16:55
 4/9 A kérdező kommentje:
De írjatok még, kíváncsi vok az egyéni véleményekre :P.
2009. máj. 21. 12:38
 5/9 anonim válasza:

[link]

ezt tudom ajánlani.

űnem tudni még, hogy hol a határ. De az emberiség még messze van a határtól.

2009. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A technika már fejlett, de a népesség egyre kisebb rétege élvezi teljességében, és az arány tovább romlik. Így ha a népesség nem csökken vissza ~ két és fél milliárdra ez pár évtizeden belül új népek kialakulását fogja okozni, a lebontók, a géprombolók és az oktalan barbárok fognak uralkodni. Csak azt a kulturális-technikai környezetet tudja egy ember megbecsülni, aminek részt vesz a létrehozásában, működtetésében. Ehhez egyre kevesebb emberre van szükség, de ez nem látszik meg a világon, mert még mindig a nagy emberveszteségű évszázadok népességpolitikai szemlélete érvényesül. A kimaradó rétegek új feladatokat kreálnak maguknak pillanatnyi érdekeik szerint.
2009. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na ez az, amit nem értek. Hogy lehet ilyet mondani, h az emberiséget le kéne csökkenteni 2 milliárdra? A legnagyobb maffia az, aki ezt hangoztatja. A teljes emberiséget el lehetne látni azzal a vagyonnal, ami van a gazdagabb rétegeknek, de az önzőség miatt nem teszik. Mennyivel lenne jobb a helyzet, ha csak 2 milliárd ember élne a Földön? Semmivel. Ugyanilyen problémák lennének. Nem a népességszámot kell lecsökkenteni, hanem a vagyoneloszlást megfelelően kezelni. Arról nem is beszélve, hogy a most élő teljes emberiség elférne egyetlen amerikai államban.
2009. okt. 26. 10:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ha így nézzük, kisebb helyen is elférne. Egy 8 mm sugarú gömbbe beleférne a Föld az összes hátán hordott természetes, és mesterséges dologgal élőlénnyel együtt, úgy hogy van. Ugyanis ennyi a mérete egy Föld tömegű feketelyuknak :P
2011. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy válasz sci-fi sen!!:):)

Stargate/Csillagkapu ott egy faj ősök!!

ha öket megelőzzük akkor már jók vagyunk!!:):):):):):)

2011. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!