a magfúzió több energiát termel, nem? egységnyi anyagból, tehát legyen valami vonatkoztatás.
2011. dec. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
12/22 anonim válasza:
A voyager szondákat is ilyen apró reaktor fűti, hogy ne fagyjanak meg.
2011. dec. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
13/22 anonim válasza:
Az atomenergiánál nincs nagyobb energiahordozó, legyen az fúzió vagy hasadás (tudomásom szerint). Az már más, hogy az ember a mai technikával rendkívül rossz hatásfokkal tudja átalakítani (ugyan ez van a benzinnel is). A fúziónak köszönhető a létünk. Minden energia a Napból, vagy a Nap közvetett hatásából származik. A kőölaj a szerves anyagok bomlásának köszönhető (meg a nagy nyomásnak), ezek a szerves anyagok nem jöhetett volna létre a Nap nélkül. Végül is van egy energiaforrás, ami nem a Napnak köszönhető. Ott az árapály jelenségből nyernek energiát, tenger alatti turbinákkal. Az árapály jelenség pedig a Holdnak köszönhető. Nap nélkül nem tudnánk élni, ezért ezen égitest hiánya esetén nem tudnánk hasznosítani ezt az energiaforrást, mert nem is léteznénk.
2011. dec. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
14/22 PótPápuaPuapó válasza:
Lehet! Legfeljebb urán helyett más hasadóanyag kell. Olyan, amelyiknek kisebb a kritikus tömege. Az U-235 kritikus tömege 50 és 60 kilogramm körül van (neutronreflektor nélkül). DE, ha körülvesszük a reaktor aktív zónáját berilliummal (príma neutronreflektor), akkor nem kell 50 kilogramm sem.
Viszont ha kis méretű, sokáig működőképes energiaforrás kell, akkor atomreaktor helyett érdemes inkább radioizotópos termoelektromos generátort használni. Itt nem a maghasadás adja a hőteljesítményt, hanem instabil (radioaktív) atommagok bomlása melegíti. Ez többnyire a 238-as plutónium.
A legkisebb radioizotópos generátorokat pacemakerekbe tették. De ilyenek adták az energiát a Viking űrszondáknak (Marskutatás), a szovjet Lunohod program holdautóinak is. [link]
2011. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
15/22 PótPápuaPuapó válasza:
re: tegnapelőtt 20:24, A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
A voyager szondákkal kapufát lőttél. Azok radioizotópos generátorok, és nem igazi atomreaktorok.
2011. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
16/22 anonim válasza:
a hidrogénbomba elve szerint lehetne nagyobb teljesítményűt de méretet nem tudok
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!