Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy baktérium 1 másodperc...

Egy baktérium 1 másodperc alatt osztódik. Egy perc alatt lesz tele az edény. Mikor volt félig?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
59 másodpercnél.
2009. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
59 mpnél
2009. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Huh! Nekem erről fogalmam se volt :) azt hittem másnak se lesz, tévedtem :)
2009. máj. 4. 19:39
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanulni nem "lineárisan" gondolkodni. Ez a titka. Nagyon sok területen hasznát veszed, ha az ilyen kérdésekre csípőből tudsz válaszolni (és nem azért, mert tudod, hogy mi a jó válasz, hanem azért, mert MEGÉRTED a kérdést.

A matematika tudománya a megértés tudománya. Másképp nem megy.

2009. máj. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Látszik, hogy buta vagyok.

Soha rá nem jöttem volna és most is legszívesebben sírnék, amiért nem vagyok képes megérteni az ilyen dolgokat!

Dehát ez van, aki a matekhoz hülye maradjon meg a divatnál. :)

2009. máj. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát igen, nekem a matek amúgyis nagyon nehéz dolog. Nem vagyok egy "hülyegyerek" de az egyetemen most csinálom harmadjára a Matematika-1 nevű tantárgyat.... és még hátra van a 2 és a 3.....

Szóval ez a kérdés és rá a válasz tanulságos volt :)

2009. máj. 5. 07:59
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt a lényeg az volt, hogy visszafelé kellett gondolkodni: ha 1 perc múlva pont tele van, akkor mi van 1 mp-el előbb?

Nocsak: máris kijött az eredmény!

2009. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha ez egyetemi matek feladat, akkor tényleg tönkretették a magyar közoktatást. Nekem általános 4 osztályban kellett ilyen színvonalú dolgokat megoldani. Nem fikázásból írom, ne értsd félre.
2009. máj. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nyugi, nem egyetemi feladat, azért ott elég komoly dolgokkal megküzdeni matekórán.... műszakira járok, szöveges feladatok eleve nincsenek a tantervbe, meg ilyennel nem röhögtetnék ki magukat :)

Amúgy iwiw üzifalról szedtem le ezt a kérdést!

2009. máj. 7. 08:52
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
és negyedig? 58? akkor mi volt 1 mpnél?
2009. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!