Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Érdekelne pár dolog, létezhetn...

Érdekelne pár dolog, létezhetnek-e? Főleg FIZIKÁBAN jártas emberek véleményét kérném! Nyitott vagyok a fizika törvényei által NEM kizárt elméletekre, tézisekre, ötletekre.

Figyelt kérdés

1.Mekkora sebességgel kellene mennie egy repülőnek, hogy kiléphessen a légkörből és elhagyhassa a Földet?

2.Mit gondol az 5éve említett HIPERTÉRHAJTÓMŰRŐL? ( [link]

3.Minden részecskét v anyagot lehet elektromágneses térrel manipulálni? (nem mágnesességre gondolok, hanem például a fény elektromágneses hullám és azt például lehet-e v a másfajta részecskéket valahogy?)

4.Előlehetne-e állítani olyan szupravezetőt mely akár a Föld mágneses terében lebeghetne?

5.Antianyag - Anyag reakciója, hogy hatásos erőmű legyen belőle mennyi tömeg kellene belőle (antianyagból)?

6.Az elektromágneses tér létre tud hozni gravitációt?

7.Milyen móddal lehetne egy űrállomáson mesterséges gravitációt létre hozni?


2011. aug. 26. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. [link]


2. Bulvárban jelent meg, nem pazarlom az időmet azzal hogy végigolvassam, ameddig beleolvastam szerintem semmi realitás nincs benne.


5. Az antianyag előállításához nagyobb energia kellene mint amennyi visszajön, nem tudunk belőle a Földön erőművet csinálni.


7. Pl. forgatod az állomást, bár nem a legjobb megoldás.


A többi elsőre nem triviális, azokon még gondolkodom, a 3-as kérdés nem teljesen tiszta.

2011. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. "A Földön a második kozmikus sebesség 11,19 km/s (40 271 km/h)."

[link]


2. Még semmit nem tudunk a "másik dimenziókról" - én eléggé szkeptikus vagyok ebben a témában. De lehet, hogy tévedek, végülis nem vagyok a téma szakértője.


3. Például a fény (ha már ezt hoztad fel) a gravitációs térben elhajlik, de ha jól tudom, sem az elektromos, sem a mágneses tér nincs rá hatással.


4. Elméletileg igen, a gyakorlatban ehhez a Föld mágneses tere gyenge, azaz nagyon kis erőt tudna produkálni a szupravezető. Megkockáztatom, hogy a saját súlyát sem bírná el.


5. Meglepően kevés. Napi néhány grammal fedezni lehetne Magyarország teljes energia szükségletét... Inkább az antianyag tárolása, kezelése jelentene nagy problémát - hiszen még csak a levegőre sem lehetne kitenni. :-)


6. Nem tudjuk. "FARADAY élete végén kutatta a gravitációs tér és az elektromágneses jelenségek közötti kölcsönhatást minden eredmény nélkül. Ilyen kölcsönhatást egyébként azóta sem sikerült megállapítani."

[link]


7. Tengely körüli forgással - ezzel TÖKÉLETESEN helyettesíteni lehet a gravitációt.


Pedro

2011. aug. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a 3-ashoz: az eletromágneses hullámot lehet másik em. hullámmal manipulálni, pl polarizáció irányát...
2011. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"3.Minden részecskét v anyagot lehet elektromágneses térrel manipulálni?"

Elektromágneses tér nincs, csak elektromos vagy mágneses. Elektromágneses hullám van. Úgy tudom, a mágnese tér cirkulárisan polarizálja a fényt, az elektromos tér nem tudom, hat-e rá. (És igen, a gravitáció is hat rá.) Részecskéket pedig töltöttségüktől függően lehet irányítani, pl az elektronokat a régi CRT tévékben.

2011. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedro: 7. Tökéletesen: g(r)=r*w^2, r függvényében sokkal jobban változna mint a Földön, nem lenne annyira homogén a tér. Ahhoz, hogy pár tíz métert a forgástengelyhez közeledve olyan mértékben változzon mint a Földön 10 méter magasságkülönbségnél, nagyon nagy r kéne.
2011. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

19:50


Igen. Valamint a forgástengely közelében praktikusan megszűnik a mesterséges gravitáció - ezt a Földön (reális körülmények között) szintén nem lehet kipróbálni.


És persze, akarnak még technikai problémák (dokkoló egységek, folyamatos tájolás, energia ellátás, stb.)


Meg valóban, a hasonló állomásoknak szükségszerűen jóval nagyobbaknak kell lenniük a jelenlegieknél.


Köszönöm! :-)


Pedro

2011. aug. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm.. (7.) a forgásosra gondoltam.. meg, hogy mágneses csizma pl .. de ezek mind nehezen kivitelezhetőek és ahogy említettétek megnehezíti a dokkolást, tájolást.. stb..

(5.) azt tudom h jóval több energiát kell az antianyag előállítására fordítani. .de ha például az űrből hoznák? (elméletileg találtak vmi sávot a Föld körül.ahol elméletileg van. amit bár elég nehéz elképzelni.de ők tudják) .. tárolásra mint angyalok és démonokban elméletileg jó.. mert azt a genfi kutatók mondták nekik.. (vákuum és mágneses tér) ..

(2.) háát..igen a dimenziós rész elég két oldalú .. mert ott a bizonyított relativitás elmélet mely kimondja a 4dimenziós teret.. de viszont nem zárja ki a többit .. de ha tudna ez a mágneses tér gravitációt létre hozni.. akk én nem merném azért kipróbálni a naprendszerben .. mert szerintem 1másik dimenzióba megnyitni.. valószínű h nagy gravitációs térre lenne szükség..szóval a bolygóknak is lehetne pálya módosulásuk akár.?!.. (de ha lehetne nem számot tevővel akk az hatalmas eredmény lenne az emberiségnek.. plusz megoldaná a mesterséges grav. kérdését is!)

2011. aug. 26. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:
A mágneses csizma nem megoldás, mert az csak nem engedi lebegni a testet, de attól még a testedre nem hat konkrét gravitációs erő, szóval nincsenek így kiküszöbölve a problémák az emberi testben amit a gravitáció hiánya produkál.
2011. aug. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
háát..konkrétan úgy gondoltam h vmi a fejtől-válltól kicsit a csizma felé nyomja az embert .. így megadva a szükséges gravitációnyomását.. így legalább a csontok nem rongálódnának..de persze tudom h nem megoldás..ezért is vetettem el az ötletet.:D ..
2011. aug. 27. 10:47
 10/10 anonim ***** válasza:

2. A hipertér amúgy nem kamu, csak nagyon durva. Ilyen térelhajlást még a Nap sem hozz létre, amivel közelebb lehetne hozni a távolt. Persze a mágneses kölcsönhatások nagyságrendekkel erősebbek szoktak lenni, mint a gravitációsok, de így is elképesztő nehéz lenne létrehozni ilyen energiasűrűséget.

6. Az általános relativitáselmélet szerint igen, a kvantumfizika szerint nem - nincs bizonyítékunk, hogy melyik az igaz. Ha igen, akkor is nagyon-nagyon kicsit

7. Az elméleti fizika szerint gravitonokat kellene létrehozni, amiknek még nem bizonyították be a létezését. Vagy nagyon erős elektromos teret, ami polarizálná a testünket, ez azonban sokkal jobban beleszólna az egyéb folyamatainkba, alighanem halálos lenne.

2015. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!