Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kedves Biomérnök, biológus...

Kedves Biomérnök, biológus hallgatók! Matek, fizika, biológia, kémia tárgyak milyen szintről indulnak első év elején, milyen tudás az, amit feltétlen elvárnak a tanárok, illetve mennyire lehetséges behozni a lemaradást év közben?

Figyelt kérdés

3 éve tanulok kommunikáció szakon Szegeden, de elegem lett a kilátástalanságból, és szeretném magam kipróbálni természettudományos területen (Pesten) Kevés előképzettségem van kémiából, biológiából, fizikából, matematikából, tehát, csak azokból a tárgyakból, amiből feltétlen zseninek kell lenni egy ilyen szakon.

Nem ismerem a labor alkotóelemeit, soha nem voltam még laborban. Nem csináltam érdekes kísérleteket, de elszánt vagyok.

Pesti és szegedi hallgatók segítségéért is nagyon hálás vagyok!


2011. szept. 27. 10:09
 1/4 Higgy Nekem ***** válasza:
A BME-ről tudok nyilatkozni: alap elvárás a középsulis tananyag (általában), de első évben vannak felzárkóztató kurzusok (matek, fizika, kémia), szóval nem lehetetlen behozni a hátrányt. De nem is sétagalopp.
2011. szept. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ELTE, Biológia Bsc: alapozás van, környezettanon írnak felmérő zh-t év elején, biológusoknál nem jellemző. Szintre hoznak, ha tudsz tanulni. Középiskolás tananyagot várnak el félév végére, mert erre fognak épülni a további alapozó tárgyak (analkém, fizkém, biofiz). Van laborgyak és elmélet is (itt számolásos zh, két évközi + vizsga, szórótárgy a megállapításom szerint, pedig nem nehéz) kémiából. Matek 2 félév, alapvetően középfokú érettségi szinten kezdenek (de elmagyarázzák az összes felmerülő témakört).

Fizika egyszerű, bevágod, megírod, túléled. Jó a tanárnő. Nem nagyon épül rá más.


A matek alapozásnál vigyázni kell, ki lesz a gyakvezéred, más nem számít. A kémián is a gyakvezér sokat meghatároz. Az áltkémet utálni szokták, később rosszabb lesz, de ha egy picit is tudsz számolni, átlátod, akkor nem lesz gond. Ha nagyon "bölcsész" beállítottságú vagy, akkor sokat kell tanulnod év közben, hogy szintre hozd magad. (Ettől függetlenül ilyen az évfolyam 80%-a, ki is buknak.)

Az elszántság jó. Hajrá! ;)

[Ha kommunikáció, menj etológia szakirányra. Ott lesz sikerélményed. Első félévben már keresd meg őket, mondd el, hol és mit tanultál, bekapcsolódnál a kísérletekbe. Megtanítanak nagyon sok mindenre.]

2011. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az etologia szakirany valasztasa nem sokat segit a kilatastalansagon... :-(
2011. szept. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
12%
Az etológia az így tipikusan a butus kislányok nagy kedvence, akik azt hiszik, hogy a biol szak egyenlő a nat geo-n látott hülyeségekkel. Még csak magávl az etológia tudományával sincsenek egyáltalán tisztában, csak annyit látnak belőle, hogy júúúj cuki állatok. Komolyan ez milyen szinten baromság már? Életreszóló döntést kell hozni, ne az legyen már a kiindulási alap amit a tvben látsz, vagy az hogy középsuliban olyan volt a biosz minmt a rajz vagy az énekóra. Legtöbb biosz szakon nagyon felkészültnek kell lenni reáltárgyakból, ha érteni is akarod később az egész biológiát. Ezek a tárgyak nem csak szimpla vizsgák, amiken át kell csusszanni egy kettesel! Az egész későbbi tudásod megalapozod ezzel. Nem könnyű és nem is szabad ellinkeskedni. Én Szegeden végeztem bioszon, és a kémia tanszékek nagyon minőségi képzést nyújtottak, és annak ellenére hogy rendkívül felkészületlenül, rossz középiskolai alapokkal kezdtem neki a sulinak, (a jegyek nem számítanak, mindenből 4-5ös voltam épp csak itt semmit sem ért!!! Komolyan!) nagyon jó és hasznosítható tudásra tettem szert. Matematikáról ezt már nem mondhatom el, ott teljesen magamra voltam hagyva a tananyaggal,köszönhetően a színvonaltalan előadásoknak és az irreális követelményeknek, de az is fogható, ha elszánt vagy és tényleg akarod is érteni a dolgokat. Nekünk analízist tanítottak. Később ez nagyon hasznosnak bizonyult, azóta is hálás vagyok magamnak, hogy vettem a fáradtságot és megbírkóztam vele.Ha ezeken a tárgyakon át tudod magad kűzdeni úgy, hogy nem csak a kettesre hajtasz hanem arra is, hogy átlásd legalább egy alapszinten az egész területet, az később nagyon hasznos lesz számodra. Ha elszánt vagy, és tényleg ezt szeretnéd, akkor vágj bele, ne hagyd hogy bármi elriasszon, a természettudományok nehezek!De sztem mindenképp megéri megkűzdeni a megértésükkel.
2013. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!