Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Léteznek többismeretlenes...

Léteznek többismeretlenes egyenlőtlenségek?

Figyelt kérdés

Ha igen, ugyanúgy kell kiszámolni őket, mint a többismeretlenes egyenleteket?


Ha a válasz igen, de ez már nem alapsulis matek, akkor írjátok ezt válaszként.


2011. aug. 18. 22:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Egy kétismeretlenes egyenlőtlenség megoldása addig tart?


Erre vetnétek egy pillantást?

Kipróbáltam kiszámolni az alábbit, de amikor elvégzem a próbát, képtelenséget kapok.


2x + 5y < 60

4x + 35y > 18


Ez jött ki:


y > -4,08

x < 40,2


A próbában pedig úgy számoltam, hogy x 25, y pedig -4.

S erre a második egyenletből az jött ki, hogy -40 > 18.


Ez hogy lehet? Úgy számoltam, ahogy az egyenletek megoldásánál kell...


(Ha viszont ez tényleg olyan bonyolult, mint azt az utolsó hozzászóló írta, akkor elegendő, hogy megerősítitek ebben és akkor nem fogok gondolkodni ezen.)

2011. aug. 19. 12:19
 12/15 anonim ***** válasza:

Létezik, amit írsz, ez is az. Ezt általában nem tanítják a középiskolában, érettségin sem követelmény.

A megoldásnál azt kell figyelembe venni, hogy a megoldások nem egy konkrét intervallum tartományok lesznek, hanem a következőképp alakul:


1. Rögzített pontú x (y) értéke mellett y (x)értéke meghatározott intervallumban mozoghat. A "geometriai megoldás" ekkor vonal menti részmegoldás.


2. Rögzített intervallumú x (y) értéke mellett y (x) értéke nem meghatározott intervallumban mozoghat.

A geometriai megoldás ekkor területi részmegoldás.


3. Az 1. és 2. pontokban leírt részmegoldások összegezése a többváltozós egyenletrendszer teljes megoldása.

Megadása történhet függvényszerűen, amelyek az intervallumok közötti kapcsolatot írják le, vagy történhet grafikusan.


Erre tudom ajánlani a wolframalpha programot:


[link]

2011. aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Na figyelj:


x>y


És?

Mi az x és az y?

Bármi!

Tehát ez is csak egy túlbonyolítás, fölösleges az ilyeneket tanítani, de teljesen mindegy. Nem lesz rá szüksége senkinek az élete folyamán.

2011. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ugyanerre a kérdésre itt válaszoltam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Azóta kiegészítettem a megoldással:

[link]

2011. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 19. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!