Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a biológiai jelentősége...

Brain Storming kérdése:

Mi a biológiai jelentősége vagy "értelme" a különböző vércsoportoknak?

Figyelt kérdés
Miért "jó", h az embernek különböző vércsoportjai vannak?
2011. aug. 9. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igazából csak mutáció révén alakultak ki, mint ahogy a különböző bőrszínek is pl.
2011. aug. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan ez, mint a bőrszínek különbözősége. A népvándorláshoz, a különböző életmódhoz köthető. A vértípusok különbözősége a fehérjék sokfélesége.

És a táplálkozáshoz van sok köze.


A legrégebbi vércsoportnak a 0-st tartják: a cro-magnoni ember sok húst fogyasztott, illetve erős fizikai munkát végzett, hogy megszerezze a zsákmányát. Ezért az immunrendszere így alkalmazkodott.

Az A akkor alakulhatott ki, amikor az ember lassan áttért a növényi táplálkozásra, a földművelésre.

A B vércsoport ott gyakori, ahol nomádok voltak: hús-, illetve tejtermékek fogyasztása.

Az AB vércsoport viszonylag új, a fenti két csoport keveredéséből származtatják.


Nem csak a vörös vértestek mutatják a vércsoportot, hanem a szöveti sejtek is!

A többit olvasd el itt, jóféle írás: [link]

2011. aug. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg származás, és életkörülmények miatt alakult ki. Az állatoknak is van vércsoportjuk. Hogy a legelső többsejtű élőlénynél miért, hogyan alakult ki, azt szerintem nem tudják megválaszolni a mai napig... az élőlények szervezete különbözik, fajon belül is. Különféle betegségekre immunisak, vagy ellenállóak, más betegségek hamarabb ledöntik a lábukról. A vércsoport is egy ilyen dolog, biológiai haszna szerintem nem sok van. Bár elképzelhető, hogy egészségügyi szempontból fontos. Több vércsoportnak kell keverednie (ha jól tudom, összesen 29-et tartanak ma számon, de ebből csak az A, B, AB és 0 a mérvadó, illetve az RH-faktor, a 29 ezekből jön ki, de a különbség nem veszélyes), hogy életképes, egészséges egyedek jöjjenek létre. Az idők során ,ha csak egy vércsoport van, elképzelhető, hogy mutáció alakulhat ki. Állattenyésztésnél is frissíteni kell a vért, különben idővel rögzülnek a betegségek, és mutálódhatnak az egyedek. Valószínűleg emiatt van többféle vérsoport.
2011. aug. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első, utolsó vagyok. Szerintem a vércsoportok különbözősége épp a mutációt hivatott megelőzni :) Ne mnagyon olvastam vagy tanultam erről mélyebben semmit, tehát meggyőzhető vagyok :)
2011. aug. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!