Hogyan lehet egy vízzelteli hernger alakú tartályba behelyezni alulról súlyt?
Csakhogy te ezt írtad: "Hogyan lehet egy vízzelteli hernger alakú tartályba behelyezni alulról súlyt? -- Sehogy"
Ha azt írod, hogy kevés az infó egy komplett tervhez, akkor igazad van, de ez két különböző dolog. :)))
Egyébként nem hiszem hogy részletes tervet akar a kérdező, ötleteket vagy alapelveket meg tudunk neki mondani.
Hú, de örülök ennek a kérdésnek!
TUDOM, MIHEZ KELL EZ NEKED! Mert én is már ezen agyalok másfél éve! Ez lenne az örökmozgó, nem?
Azaz ez a "súly"-nak nevezett tárgy mozog a vízben fel (mert könnyebb nála, és a víz felhajtóereje felviszi a tetejére), majd a henger mellett leesik a gravitáció hatására.
Nekem is ez volt az egyetlen problémám, hogy hogy megy bele alaulról. Egy pár csepp mindig kifolyt, de végül egy egész jó megoldáshoz jutottam. Elmondani nehéz lenne, lerajzolni még nehezebb, de megpróbálom elmesélni, de ne mondd azt, hogy kicsit hosszút írtam, mert bonyolult:
A henger alján vagy egy szabályos hatszög alakú kivágás, amin bemegy a "súly", amit mozgatni akarsz. Nevezzük golyónak, mert én azzal gondolkodtam. A hatszögöt képzeletben bontsuk fel hat háromszögre, amiknek az oldalai a hatszög oldala, illetve az átlói. A háromszögek helyére kis falakat szerelünk, amik a hatszög oldalaihoz vannak csak rögzítve, ott tudnak ide-oda mozogni. A hatszög falaihoz még 2 ilyen háromszög-hatos van szerelve, melyek 30°-ban eltérnek az eredetitől, az egyik a hengerben van, a másik kint.
Amikor bemegy a golyó, benyomja a középső háromszög-hatost, de ezzel elmozdul a 30°-ban eltérő, hengeren kívüli háromszög-hatos is, ami miatt a víz csak azokig folyik ki, de azok újra bezárják ezt a hatszög-kaput. A 3. háromszög-hatosra azért van szükség, hogy visszajöjjön a középső háromszög-hatos az eredeti helyzetébe.
Ez a terv, nagyon remélem, hogy valamit értttél belőle.
De persze szivattyút is lehetne használni, csak az új befektetett energia, és az örökmozgónak az a lényege, hogy energiafelvétel nélkül szolgáltasson energiát.
(Én igazából sokkal kisebb-ben gondolkodtam eddig, mert fölösleges mindent felnagyítani.)
Ui.: Ha mégsem az örökmozgóhoz kell, elnézést kérek.
Tényleg örökmozgó akar lenni? Pofám leszakad!
Nem gondoltam volna, hogy a "Szivatás" komment lesz a leghasznosabb válasz! :))
Hát ez nem újdonság. Már sokan akartak volna ilyet építeni, nem sikerült. Egyébként az örökmozgót építeni akarók 60%-ban hidrosztatikus megoldásokban gondolkodnak.
Az lesz a problémád vele, hogy ha be is jut a suly alúlról, viszonylag sok viz vész majd el.
A bejuttatás megoldható egyébként egyszerűen úgy, hogy a becsapódáskor egy mechanikus (de akár fénykapus) szerkezet nyítja az ajtót.
De mint említettem sok víz vész el. Ez csökkenthető pl. kettős harangzárral. A veszteséget persze pótolni kell, szivattyúzással. Na és itt a probléma, hogy ehhez kell befektetett energia, tehát ez az örökmozgó sem működhet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!