Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 19 évesen teljes angol felmentés?

19 évesen teljes angol felmentés?

Figyelt kérdés
Az én fiam 19 éves mulott januárban és nem megy neki az angol.11.évfolyamban megbuktatta a tanár.Az általános iskolában mind olyan tanárai voltak,akik megadták neki a kegyelem 2-est most meg 11.évfolyamba megbuktatta a tanár angol idegen nyelvböl.Van esély rá,hogy teljesen felmentsék a fiamat ???Igaz már nem tanköteles ,de még tanulo.Minden tantárgybol 3-as és 4-es jegyei vannak kivéve az angol nem megy neki egyáltalán és itt áll elötte az Érettségi.
2011. júl. 5. 21:57
1 2
 1/13 anonim válasza:
81%
Szerintem maximum akkor kaphat "felmentést", ha igazoltan diszlexiás, diszgráfiás vagy más egyéb problémája van. Ha nincs ilyen problémája, kemény tanulással és gyakorlással lehetetlen, hogy egy kettest ne kaparjon össze.
2011. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
igen,ha megvan a középfoku,nem véletlen h megbuktatták,hisz érettségizni is kell nyelvböl.
2011. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A fiamrol már kiderült az általános iskolában,hogy diszleksziás.
2011. júl. 5. 22:14
 4/13 Vérszomjas pandamaci válasza:
81%

De érettségizni úgyis kell egy nyelvből, nem?

Egyetértek az elsővel, és szerintem a felmentés helyett inkább valamilyen segítséget kellene neki adni (a munkaerőpiacon úgyis kell a nyelvtudás).

Anyagi helyzettől függően lehetne dönteni, hogy valamilyen táborba küldöd, tanárt fogadsz vagy DVD-t/CD-t veszel neki.

2011. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Vérszomjas pandamaci válasza:
Akkor próbáljátok meg a felmentést.
2011. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Van valami oka, amiért korábban nem kapta meg? A vizsgálatnál ennek ki kellett volna derülnie. Esetleg még egy kivizsgálást emiatt?
2011. júl. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Írod, korábban kegyelemketteseket kapott. Járt közben magántanárhoz, korrepetálásra emiatt? A magántanár mit mondott, mondott valamit?
2011. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
szerintem téged is felmentettek...
2011. júl. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha van szakértői papírja a tanulási nehézségről, akkor kérheti a felmentést az igazgatótól. Tehát mindenképp az iskolában kell intézni, nem itt. Ha nincs papírja, nem mentik fel, tanulnia kell.
2011. júl. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 D.O.81 ***** válasza:

Üdv kérdező!


A gyermekkori diszlexia, illetve diszgráfia még kezelhető, de a felnőttkori már nem.


Amúgy én is szintén ezzel küzdök, csak a megfelelő szakembert nehéz megtalálni, mert sajnos az orvosok nagy része nem hisz a betegnek.


Mivel a fiad elmúlt már 18, így csak az orvosi igazolás marad.


Üdv!

2011. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!