Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz-e, hogy nagyobb kárt...

Igaz-e, hogy nagyobb kárt okozunk azzal, ha csökkentjük a teljesítményfelvételt?

Figyelt kérdés
27.-én lesz a föld napja. Ha hirtelen lecsökken a fogyasztás, azzal nagyobb kárt okozunk, mintha nem kapcsolnánk le. Igaz ez?
2011. márc. 23. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Igaz.
2011. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

26. a Föld órája lesz, a Föld napja április 22, bár valószínűleg az elsőre gondoltál.

Ennek az akciónak igazából inkább figyelemfelhívó jellege van, minthogy egy órára csökkentse a világ fogyasztását.

2011. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Esetleg nagy vonalakban le tudnátok írni, hogy miért is veszteséges ez valójában?
2011. márc. 23. 21:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem veszteséges. Sokan azért hiszik veszteségesnek, mert azt gondolják, hogy kockáztatjuk az erőművek működését. Az erőművek valóban az átlagfogyasztás kiszolgálására vannak berendezkedve és ha csökken a fogyasztás, akkor csökkentik az erőművek is a termelést, majd amikor mindenki visszakapcsol mindent, akkor ugrásszerűen megnő a fogyasztás, amit nem tudnak kiszolgálni az erőművek és leállnak. Egyrészt szerencsére a Föld órája minden időzónában máskor van, másrészt az energiahálózat fel van készülve az ilyen ingadozásokra. A fogyasztás csökkenésekor (pl. éjjel) nem a termelést csökkentik, hanem aktiválják a korábban éjszakai árammal működő eszközöket (pl. bojler) és ezzel teszik egyenletessé a fogyasztást.
2011. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Mivel én dolgoztam erőműben tudom hogy az nem úgy megy hogy egy kapcsolóval lekapcsolom a teljesítményt majd utána egy mozdulattal visszakapcsolom.Nagyobb a veszteség mint a megtakarítás! Ezek a környezetvédők néha hozzánemértésből eszméletlen marhaságokat tudnak elképzelni amivel kárt okoznak nem hasznot.Egy turbina generátor párost leállítani sokkal rövidebb ideig tart mint utána visszahelyezni beszinkronizálni és elérni a normál teljesítményt.
2011. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"másrészt az energiahálózat fel van készülve az ilyen ingadozásokra"


Hogyne! Ahogy pityuka elképzeli! Nem hallottál a nagy áramszünetekről?

2011. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
De igen. Hallottam a nagy áramszünetekről. De azok sosem abból indultak ki, hogy páran csatlakoztak a Föld órája nevű programhoz vagy egyszerűen attól, hogy nappal nő a lakossági fogyasztás, éjjel pedig csökken. Hanem attól, hogy például túl nagy volt a hőség (New York) és a sok légkondicionáló túlterhelte a hálózatot (ami nem végtelen kapacitású) vagy pedig attól volt, hogy ónos vagy fagyott eső miatt leszakadtak a vezetékek (Kanada).
2011. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 24. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!