Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 5 nap alatt 20 almát eszek...

5 nap alatt 20 almát eszek meg de egy nap csak páratlan számú lehet! Akkor mennyi jön ki naponta?

Figyelt kérdés
Ezt nem értem nem tudom megfejteni és fogadni akartak velem hogy van-e megoldása! Igazából nem tudom hogy meg lehet-e fejteni én próbálkoztam!
2011. márc. 7. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:

7

5

5

1,5

1,5


Másképp nem nagyon lehet :) Persze más flosztás tört számokkal szóba jöhet. Mivel a kikötés az, hogy páros nem lehet, az nem, hogy tört sem lehet. Utolsó két nap megeszel egyet és egy felet, és meg is van a 20, 5 nap alatt, páros nélkül.

2011. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja de nem lehet tört mert mondjuk pl.:mivan ha nem almát eszek hanem levágok egy disznót? XD egy nap egyés fél disznót nem vághatok le!
2011. márc. 7. 20:21
 3/10 anonim ***** válasza:
öt páratlan szám összege is páratlan. ha a nulla nem játszik (elvileg játszhatna, mert se nem páros, se nem páratlan), akkor sehogy nem lesz a végeredmény páros.
2011. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet rájöttem! Mi van ha eszed az almát és pont a felénél jársz és éjfél van! Akkor így jó!
2011. márc. 7. 20:44
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja de ha egy nap nullát eszik meg akkor az már nem 5 nap hanem 4 érted!
2011. márc. 7. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:

A 0 páros szám! Tévhit, hogy nem az.


[link]

2011. márc. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha nulla páros, akkor sehogy.


az, hogy az alma felénél éjfél van, az nem jó megoldás, mert akkor a napi megevett mennyiség az törtszám, az pedig nem páratlan.

2011. márc. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem látom igazán, hogy lehetne megoldani. Hacsak nem valami idióta, a kérdésfeltevésből nem egyértelműen következő trükk van benne, akkor öt páratlan szám összege páratlan lesz. Jah, és a 0 páros, nem tudom, honnan jött ez a hülyeség, hogy nem az.
2011. márc. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

ez nem lehetséges mert

5Xpáratlan szám eredménye csak páratlan lehet

2011. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdés nem szabta meg, hogy pontosan 1 nap legyen páratlan számú, hanem hogy legalább 1 nap páratlan számú kell, hogy legyen. :) Így megoldjuk úgy a feladatot, hogy pl. 2 nap eszünk páratlan számú almát, azaz pl.:


1. nap: 5

2. nap: 5

3. nap: 4

4. nap: 4

5. nap: 2

2011. márc. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!