Miért nem használjuk fel valahogyan a villámok energiáját?
Nincs rá valami mód? Mondjuk elkerítenénk minden országban egy, az ország területével arányos nagyságú mezőt, amit teletennénk magas, függőleges fémrudakkal, amik elvezetnék a villám energiáját, amit később hasznosíthatnánk.
Elnézést, ha a kérdés valamiért hülyeség, nem értek a fizikához túl sokat, pusztán elgondolkodtam, hogy miért/miért ne lehetne lehetséges.
A TV nem azért működik egy pillanatig, mert gyenge a villám, hanem mert felrobban. Egy villám akár hónapokig is el tudna látni egy kisebb települést energiával- ha sikerülne befogni.
Valamikor az USA-ban megpróbálták. Építettek egy hatalmas "villámhárító telepet". A lényege az, hogy hatalmas kondenzátorokat töltenek fel a villám energiájával, majd ezekből akkumulátorokba vezetik át a feszültséget.
Elméletileg akkora villámokra tervezték, amilyenek csak 100 évente 1-szer vannak. Hatalmas leégés lett belőle, mert éppen letelt a 100 év. - BUMMM
:DD
"Egy villám akár hónapokig is el tudna látni egy kisebb települést energiával- ha sikerülne befogni."
Ez egy akkora butaság, hogy csak úgy csörömpöl!
Egy átlagos villám energiája HÁROM kilowattóra!
Szerinted mire elég az?
Elárulom: egy 300 wattos számítógép egy 10 óráig megy vele.
Egy 1500 wattos vasaló pedig 2 óráig.
"A TV nem azért működik egy pillanatig, mert gyenge a villám, hanem mert felrobban. Egy villám akár hónapokig is el tudna látni egy kisebb települést energiával- ha sikerülne befogni. "
Ez baromság. A villám energiája abszolut nem nagy, mégpedig azért nem, mert a másodperc ezred részéig tart a kisülés. Magyarul hajadra kenheted a gigawattos kisülést, hogyha energia = teljesítmény x IDŐvel, és jelen esetben az idő 0,000001 sec.
Én úgy tudom annyi energia van egy villámban valójában, amivel egy átlag autó 10 km-t tudna menni.
"Egy átlagos villám energiája HÁROM kilowattóra!"
- ezek szerint a villámban keletkező áram erőssége max. 1-2 miliamper.
No, akkor azt mond meg nekem hogy mi az "iste nyila" csapja agyon azt akibe belevág, mert ettől még a villanypásztor is erősebb, mégse hevernek szana-szét a döglött tehenek.
Jobb lenne a villám energiáját nem kilowattórában számolni.
"hajadra kenheted a gigawattos kisülést, hogyha energia = teljesítmény x IDŐvel, és jelen esetben az idő 0,000001 sec. ...
.... annyi energia van egy villámban valójában, amivel egy átlag autó 10 km-t tudna menni."
Pontosítva:
a villámcsapásban rejlő energia csak néhány megajoule, ami kevesebb, mint az az energia, amelyet egy liter benzin elégetésekor nyerünk (33,6 megajoule).
Ugye te sem csak 1 litert tankolsz évente.
És az igazság:
A zivatarfelhőben lévő töltésgóc feszültsége - a mérések szerint - 100 millió volt nagyságrendű, és a keletkezõ áram a 20000 ampert is elérheti.. Egy átlagos villám energiája - 10-15 coulomb. Országosan körülbelül kétszázezer villámcsapással számolhatunk egy évben, ezek összenergiája 30-40 millió kilowattóra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!