Esetleg aki kicsit jártas digitális technikába? : ) (lent) Esetleg weboldalt ahol ezekre a kérdésekre kapok választ?
Áramlogika. Nyomógombok soros, párhuzamos kapcsolása (logikailag milyen függvénynek felel meg). Záró és bontó nyomógomb. Vegyes kapcsolás. Adott függvény megrajzolása.
Jelfogók működése és rajzjele, felhasználása áramlogikai elemként. MT tárloló és működése. Mit jelent az öntartás, miért fontos a meghúzás és tartás párhuztamos működése.
Feszültséglogika elvén működő kapuáramkörök. Hol értelmezzük a feszültséget a használat során. Digitális multiméter használata feszültség mérése. Logikai ceruza használata a logikai szintek jelzésére.
Nem logikai bemenetek és kimenetek kezelése TTL típusú logikai kapukkal. LED, izzók, jelfogók működtetése feszültség logikai elem kimenetével. Pozitív, negatív terhelés fogalma, miért kell ellenállás, dióda és mikor.
Kombinációs IC-k lábkiosztása, táplábak és az összesből mit lehet sejteni, hogy hány kapu fér bele. Általános felépítésük. A 74-es sorozat. DIL tokozás.
Pufferek, meghajtók, kapcsolók. Buszmeghajtó áramkör alkalmazási példája.
Kombinációs MSI áramkörök (kódolók, dekódolók, aritmetikai áramkörök, multiplexer, stb.). A 74LS138 dekóder működése. Mit jelent a kimenet három állapota és az engedélyezés. Mit jelent az, ha alacsony szinten aktív egy vezérlőjel.
Órajel fogalma, előállítása AMV áramkörökkel (példákkal együtt).
Egyszerre ennyi kérdés - csak itt, csak most és csak neked? Másoknak egy évre sok lenne ez az információhalmaz.
nézz körül itt: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!