A fotóművészek is áttértek a digitális fényképezőgépre, vagy megmaradtak a filmesnél, mert a képeken a technikai eszköz által okozott különbség van a digitális rovására? A fekete-fehérnél különösen érdekelne.
is-is.
Van vita.
Mindegyiknek meg van az előnye, hátránya, de ez inkább arról szól, ki mit szokott meg, vagy tud kezelni inkább.
Szvsz mindkettő technika alkalmas művészi fotózásra
Igen, számtalan előnye van a digitálisnak, hasonlóképpen gondolom, de a legjobb benne, hogy sosem fogy ki a film, felesleges spórolni vele, kattogtathatok, ahogy jólesik. Köszönöm a válaszokat, sejtettem, hogy van, aki ragaszkodik a hagyományoshoz.
Nem igen tudom elképzelni, hogy az Ózd, a csodák csodája digitálisra elkészülhetett volna. Vagy tévedek? A mélység, az árnylatok éppen olyan jók lehetnek film nélkül is?!
Nálunk van külön analóg és digitális fényképezés tantárgy.
A művészek, akik digitális gépet használnak, a tükörreflexesre esküsznek, mert azért még valamennyire tud jó képeket csinálni.
Azokat a kis "digigagyi" gépeket el kell felejteni.
off: A fenti kifejezést a fotótanárunk használja
Milyen különbségekre mutattak rá az iskolában a két kép képei között? Köszönöm válaszodat.
Persze, ha előre nézünk, maga a mai fotó is el fog avulni hamarosan, gondolom, mert jönnek a térbeliséggel rendelkezők. Vagy tévedek? Lehet, hiszen a mozira is meghúzták a lélekharangot a tévé előretörésével, és lám, egyre népszerűbb. És a festés elavulását jövendölték a fénykép feltalálásakor. És szó sincs róla!
Talán a változások bekövetkeztekor nagyobb tisztelettel kellene tekintenünk az előzményekre - gondolkodom most a témáról.
Mint aki kedvtelésből fényképezget, én is nagyon elégedett vagyok tükörrefle.es gépem képeivel. De valahogy más a hangulatuk, mint amiket korában Yasica 6-szor 6-os filmű tükörrefle.esemmel készitettem. De ez csak egy érzés, és valószinűleg igaza van annak is, aki a nosztalgiát emlegette. Őrzöm régi gépemet, sőt laborfelszerelésemet is, hátha kell majd még valakinek valaha. Hiszen a fénykép másoláson kivül sok mindenre lehet használni egy nagyitót, kreativ ötletességgel.
Köszönöm az információt. Sejtettem, hogy itt is bebizonyosodik előbb-utóbb, mint a vonat és a stráfkocsi esetében, hogy a modernebb a jobb.
Rádióban hallgattam a napokban egy fotóművészt, határainkon kívül él, aki arról beszélt, milyen óriási varázsa van, ahogy a hívóban előbukkan a kép. Ez igaz. A változás hatására mindig megsemmisülnek bizonyos dolgok, mások keletkeznek.
Azt azért hozzá kel tenni, hogy az igazán művészi képek (és nem art beütéses) zöme nagy formátumban készült, ami még szűz terület a digitál számára.
Ez egy ideig így is marad, mert ha el is indul a digi felhozatal az piszok drága lesz (már most van geográfiai célokra, vállalatok számára).
Az hogy egy képelőhívás milyen varázslatos (én is csináltam) az csak 1-2 embernek szóló varázs, szóval művészetileg kevés a potenciálja, de egy hagyományos eljárással nagyított kép a befogadó alapanyag miatt tud adni olyan pluszt ami a digitálban nincs meg, szóval annak van értelme.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!