Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberek válhatnak anyagtala...

Az emberek válhatnak anyagtalan, digitális lényekké?

Figyelt kérdés
A jövőben gondolom. Előbb kimentem a postáért, és arra gondoltam, meddig lesz még posta, mivel a leveleket lehet neten is küldeni, bár a csomagokat viszont nem. És ekkor jutott eszembe, hogy a jövőben lehet e majd olyat csinálni, hogy "el anyagtalanítják" a Földet, és úgy fogunk létezni mint valami programok.
2011. jún. 21. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy digitális lény, mitől lenne "lény"? Vagy hogy érted hogy digitális?
2011. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy egyre jobban elvesztjük az anyagot. Szépen lassan átalakul a világunk. Igazából ez most is megfigyelhető, persze nem ennyire. Először elvesztjük a szórakoztató eszközök anyagát. Már pl most sem feltétlenül szükséges TV, CD lejátszó, ott az internet. Utána jön mondjuk, hogy egyre kevesebb az élelem, így csippeket ültetnek be az emberekbe, amik táplálják őket. Persze ez csak átalakítások sora után működhet. Utána mondjuk majd rá tudunk kapcsolódni a nagy hálózatokra, a belénk ültetett műszerek segítségével. És szépen lassan egy digitális "világban" fogunk élni, akár a testünk elhagyásával.
2011. jún. 21. 11:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Eltekintve a gyakorlati megvalósítás elképzelhetetlenségétől, egész érdekes elgondolás! :)
2011. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mivel így elveszítjük a testünket, az érzékszerveinket, egész máshogy látnánk a világot (ha azt látásnak lehet majd nevezni). Szóval elvileg(!) nem kizárt, de akkor már nem lennénk emberek, csak intelligens gépek. Nem működne a kémia sem a párkapcsolatokban, lehet persze szimulálni, de ugyanott vagyunk, nem lennénk emberek. Elveszítenénk a kapcsolatot a külvilággal, egy meterséges környezetben kellene léteznünk, amit ki tudja, ki felügyelne vagy irányítana. (Bill Gates ükunokája?)
2011. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenki felköltözik a Google felhőbe, vagy olyan lesz mint a Mátrixban:)
2011. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

hát, jah. nem :D

egyik érv sem hiszem hogy csak jelző értékű lenne amit mondtál Kedves Kérdező: nem kell CD lejátszó, TV mert ott a számítógép és a net? hát 100 éve nemigen volt, tv és CD sem :) (lehet a tv-t nem írtad példának, bocs) az hogy milyen szórakoztató eszközök vannak az szimplán divat. a testiség viszont nagyon is erősen jelen van, épp nem mintha bármi is kiszorulna :)

2011. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség ez a téma. Nem fog megvalósulni, de tudományos FANTASZTIKUM-nak jó. Olyan mint az időutazás. Nem lehetséges, de szeretünk elcsámcsogni rajta.
2011. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is hülyeség, csak amikor kimentem a postáért ez jutott eszembe.
2011. jún. 21. 17:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha "be is drótozódunk", a testünket nehéz lesz kiiktatni. Ezek sejtek, táplálni kell őket. Chipekkel nem fog működni, csövekkel, infúzión - és máris van egy Mátrix-világ, ahol mindenki önként mászik a tartályba, hogy így élhessen. Ez a maximum. Az, hogy ténylegesen digitális entitásokká váljunk, nem lehetséges, a tudat "nem letölthető". Viszont az nem lehetetlen elgondolás, hogy virtuális valóságba költözünk, miközben a testünk éppen sorvad el egy sötét pincelyukban. (Ez nem egy új gondolat, cyberpunk világ, Gibson óta létezik a fikcióban.)
2011. jún. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem simán efelé haladunk.


Kellene írni egy rövid progit, ami a következő bemeneteket várná el:

- Hamburger

- Kóla


Kimenet:

- Lájkollak

- Vigyor

- Hülye kérdések

- Egy kisebb adatbázis ( úgy 100 soros ) a teljes szókincsnek.


Gyakorlatilag bármelyik haverodat

helyettesítheted vele :-D

Simán elférne egy floppyn :-)


Üdv


Kárókatona

2011. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!