Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi 3*cosx (négyzeten) és...

Mi 3*cosx (négyzeten) és 3*sin (négyzet) x deriváltja?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:

[3(cosx)^2]'=3*2cosx*(-sinx)

[3(sinx)^2]'=3*2sinx*cosx

2011. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ne haragudj rosszul írtam. :(


3*sinx(négyzet), illetve 3*sin(négyzet)x

2011. jan. 19. 16:39
 3/6 anonim válasza:

3*sinx(négyzet)

ha jól értem itt a sin utáni x van négyzeten ugye?

Ez úgy lesz, hogy: 3*cox^2*2x, mert itt a sinx-be van behelyettesítve az x^2, így először a sinx-et kell deriválni (az lesz cosx) és visszaírni bele az x^2, majd utána megszorozni az x^2 deriváltjával (2x).


3*sin(négyzet)x

Ha jól értem itt meg a sinx van a négyzeten, csak ezt fel lehet úgy is írni, hogy sin(négyzet)x, vagy akár (sinx)^2.

Ez meg úgy van, hogy az x^2-be van behelyettesítve a sinx (pontosabban oda az x helyére írjuk be a sinx-et), így először az x^2-et kell deriválni (2x) és helyére beírni a sinx-et, majd a sinx-et deriválni (cosx). Így a végén úgy lesz, hogy 3*2sinx*consx


Érthető így?:) Vagy leírjam még részletesebben?

2011. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon köszönöm! :) Érthető teljesen! Kösziiii! :)
2011. jan. 19. 17:02
 5/6 anonim válasza:
Nincs mit!:) Szólj, ha kell még valami, imádok deriválni:D XD szívesen segítek:) akár nagyon nehezekbe is
2011. jan. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is szerettem deriválni tavaly idén már integrálni is szeretek de a deriválást meg elfelejtettem (az összetettebb meg szögfüggvényes részeket :D)
2011. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!