Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges lenne építeni egy...

Lehetséges lenne építeni egy igazi, működő időgépet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 15:34
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
89%
Ahamm, kell hozzá egy DeLorean, fluxuskondenzátor, plutónium, 1,21 gigawatt energia, valamint 88 mérföld/órás sebesség. A továbbfejlesztett változatba nem kell plutónium, hanem helyette egy kis szemét, banánhéj, sörösdoboz, plusz az annak alján található sör kell :)
2010. dec. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
de mivel ahhoz elvileg nűfénysebességgel kéne utazni,de elvileg az lehetetlen,vagy ha építesz egy végtelen hosszú csövet ami egyenes megcsinálható
2010. dec. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim válasza:
100%
Elméletben lehetséges az időutazás, de gyakorlatban egyenlőre megvalósíthatatlan. Matematikai szempontból beletört a tudósok bicsája a dolgokba, mivel az időgépet csak egy végtelen hosszú henger segítségével lehetne megvalósítani, de ez már mellékes. De ha felnézel a Holdra, már akkor is időutazol (olvass csak utána). :)
2010. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
94%

"De a párhuzamos világok létezése is lehet ellentmondásos. Például ha úgy jön létre egy párhuzamos világ, hogy visszautazunk a múltba, akkor tulajdonképpen csekély energiabefektetéssel egy egész világegyetemet hoztunk létre, vagyis sérülne az energiamegmaradás törvénye."


Ez nem ellentmondás. Egyrészt: az energiamegmaradás lehet, hogy csak egy adott valóságvonalon belül igaz. Másrészt meg lehet, hogy nem sérül az energiamegmaradás, hanem egyszerűen tágabb körben értelmezendő. Ekkor nem létrehozol egy világegyetemet, hanem egyszerűen a döntéseddel, az akaratoddal, amivel megváltoztatod a múltat, egy másik - már létező - világegyetembe lépsz át. Így az egyik valóságból eltűnsz, a másik valóságban kettő lesz belőled. Ezzel az anyag/energia összességében megmaradt, csak egy azon valóságban tűnik úgy, mintha sérült volna.

2010. dec. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

"de mivel ahhoz elvileg nűfénysebességgel kéne utazni,de elvileg az lehetetlen,vagy ha építesz egy végtelen hosszú csövet ami egyenes megcsinálható"


Nem fénysebességgel, hanem a fénysebességnél gyorsabban kellene utazni ahhoz, hogy a múltba menjünk. Ez viszont nem lehetetlen (a relativitáselmélet sem tiltja). Fénysebességgel nem lehet utazni, mert akkor végtelen lenne a tömegünk, de a fénysebességnél nagyobb sebességnél újra véges energia elégséges lenne. A probléma csak az, hogy magát a fénysebességet mint szakadékot nem tudjuk átugrani, mert mindent csak folytonosan tudunk felgyorsítani. De vannak bizony olyan részecskék, amik a fénynél gyorsabban haladnak, ők viszont nem tudnak lelassulni a fény sebességére, mert ahhoz kellene nekik végtelen energia.

2010. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim válasza:
Én olyanról olvastam, hogy a csövet fél fénysebességgel kéne forgatni, akkor is csak kevés időre tudnánk visszamenni az időben.
2010. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim válasza:
100%
Az időutazásról szóló szemináriumot a múlt héten tartjuk ha gondolod gyere el
2010. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
41%

Én építettem. Lenn van a garázsba, egy Wareszba beépítve. Kicsit bejáratós a kicsike, meg zabálja a plutóniumot, de működik.

Múltkor vigyáznom is kellet, mer leprakoltam egy Pneumacocus-tricidius mellé, de egy dinó majdnem összenyomta. Hálisten megúsztam.

2010. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim válasza:
Jövőbe lehet utazni, mind ez a sebességgel van összefüggésben. A fejünk felett keringő űrállomáson ezred másodperccel a jövőben vannak! :)
2010. dec. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha az időgép valaha is megépíthető lesz (értsd: megépítenek egyet), mindigis megépíthető volt (és százával építik most is, és építették és használták mindigis).


Tehát nincs, nem volt, nem lesz. Egyébként nagyon alapvető dolgoknak (bizonytalanság, indeterminisztikusság) mondana ellent egy bármelyik irányba működő időgép.


A fénysebességgel utazó valami nem a jövőbe megy, hanem számára másképp múlik az idő. (Egészen pontosan a c-vel utazó valami számára áll. De nyugalmi tömeggel rendelkező bármit nem lehet c-re gyorsítani.)

2010. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!