Az orvostudomány azon belül a neurobiológia 100%-ban feltérképezte az agyunk működését?
Dehogy! Már az a szakmai paradoxon határa, ha bízunk benne, hogy valaha ez lehetséges lesz.
Mert mivel tesszük? És az a valami hogy hat rá eközben. És azt a hatást miből fogjuk felismerni, hogy fogjuk lemérni, miként fogjuk legközelebb elkerülni...
Attól függ, mi alapján nézzük, mert ha esetleg a neurobiológiát mondjuk öt fő csoportba szervezik, amelyből természetesen mind az öt ismert, hiszen ha nem lenne az, akkor nem is lehetne köré szervezni, így viszont ötből öt az 100%.
:)
Valaminek a működését teljesen ismerni annyit tesz, hogy bármely időpontban történő állapotát meg tudjuk határozni, ha feltételezzük, hogy a környezeti hatát kontrollálni tudjuk.
Nos a környezetet még csak tudjuk szabályozni ahogy akarjuk (úgy kell akarni, ahogy tudjuk), de akár pár másodperc múlva bekövetkező állapotot is csak rendkívül elnagyoltan tudjuk jósolni. Feltéve hogy rendelkezünk néhány milliárdos értékű precíziós eszközzel. Más szavakkal, egy csomó dologról még csak halovány fogalmunk sincs, nemhogy pontos. Megint más dolgokat aránylag jól tudunk jósolni.De csak rendkívül keveset.
Ehhez adalék: a 2024-es Nobel díjakat éppen nemrég közölték. Két tudós díjának indoklásában ez szerepel "az agy működésében egy kulcsszerepet játszó szempont kidolgozásáért...". Azt nem mondták, hány kulcsszerep van, de jó sok. Azt se mondták, egynél hány szempont van, de az is elég sok. Azonban ezekért még nem adtak Nobel díjat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!