Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen fiziológiai folyamatok...

Milyen fiziológiai folyamatok okozzák a ketogén diéta kezdeti szakaszában előforduló nagyon élénk, intenzív álmokat?

Figyelt kérdés
Mely hormonok, ingerületátvivő anyagok stb. a szokásostól eltérő mennyisége és viselkedése felelős ezért, vázlatosan hogy zajlik ez a folyamat?

2022. szept. 7. 15:50
 1/4 anonim válasza:
100%
Szia, nekem mindig is viszonylag élénk álmaim voltak, a ketogén étrend ezt nem befolyásolta. Annyit tudok mondani általánosságban, hogy ha jobban vagyok,jobban emlékszem az álmaimra, és színesebbek, világosabbak, ha meg moslékul vagyok, akkor kevésbé emlékszem, de olyankor az álmok is barnábbak, unalmasabbak, zavarosabbak. A ketótól jobban vagyok, tehát jót tesz az áloméletemnek és álomemlékezetemnek is.
2022. nov. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Annyira vizuálisan részletes és erőteljes álmom még soha nem volt (kivéve a lázálmot de abban az állapotban, nem lehet azt mondani hogy az ember igazán alszik és álmodik), mint a diéta kezdetekor. Aztán megkérdeztem másokat is akik ketóztak, és közölük is jelentették néhányan, hogy tapasztaltak hasonlót. Ugyanakkor ezek szerint amiatt is érdekes a kérdés, hogy megint másoknál mint például nálad nincs ilyen markáns különbség ebben a tekintetben.

Mi lehet a különbség a szervezetünkben élettanilag, biológiailag?


Egy másik erős élményem az volt, bár ez nem annyira meglepő, hogy voltak időszakok, amikor abszolút nem voltam éhes, mert ettem eleget, és energikus, kipihent voltam, de mégis nagyon erőteljes cukros ételek, édességek iránti SÓVÁRGÁSOM volt (amilyen korábban soha, valahogy így képzelem el amikor a nők kivánosak lesznek terhesség alatt). Pedig előtte sem voltam túlzottan édesszájú, de igaz hogy majdnem mindennap ettem egy kevés édeset (pl. üdítő, süti, vagy csoki), valószínű nem szimplán a kalóriát kivántam, hanem azt a jóleső, jutalmazó érzést az agyban, amit a cukor ad.

2022. nov. 10. 09:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ketoztam én is de nem tapasztaltam ezt. (Azt hogy nem vagyok éhes igen.)

De többen számolnak be arrol, hogy pihentebbek, mentalisan frissebbek


Elvileg cukor helyet ketont használ az agy es ez hathat az agy kémiájára valahogy.

2023. márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt én is tapasztaltam az elején, olyan álmaim voltak, hogy az valami csuda! Az alvásom is értékesebb lett, simán átalszom mostmár az éjszakát, de minimum a vese időt!
2023. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!