Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A pszichológia és pszichiátria...

A pszichológia és pszichiátria tekinthető tudománynak vagy pedig az alkalmazott nem gyógyszeres módszerek közelebb van az áltudományokhoz?

Figyelt kérdés
ma 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kísérletekkel és tapasztalatokkal bizonyítható tudomány. Ha valakinél nem működik a kezelés, annak is pszichológiai oka van, az ellenállás. A pszichiátria gyógyszeres, úgyhogy azt nem tudom, miért soroltad a nem gyógyszeresek közé.
ma 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő alapvetően tudomány, még ha esetenként előfordulnak olyan elméletek, melyek nem feltétlenül felelnek meg a tudományosság kritériumának (pl. elfojtás, tudatalatti). De éppen attól tudomány, hogy ezeket a pszichológia szempontjából kritikusan vizsgálhatjuk.
ma 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek tudományok, igen. De olyan betegségekkel van dolguk, amelyeknek gyakran része a betegségbelátás hiánya.

Áltudománynak nem az alapján nevezünk valamit, hogy mi a páciens véleménye róla.

Sok áldományos gyógymódról ( virágterápia, ásványok, homeopátia) van ugyan sok jó vélekedés, pedig a placebohatásnál nem tudnak többet.

Tudományos módszerekel kell mérhető, reprodukálható eredményt hozni egy tudományosan elfogadható kezelésnek.

ma 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

NAgyon sok kutatás van mindkettő mögött, orvosi, társadalmi, még laboratóriumi kutatás is. Ha csak azt gondolod, hogy a pszichológia egyenlő mondjuk párkapcsolati tanácsadással, akkor figyelmen kívül hagyod, hogy pl rengeteg anatómiai és élettani tudást, kutatási módszereket, stb. is elsajátít egy pszicho hallgató.

A pszichiáter pedig orvos, 6 év orvosi tanulás UTÁN választhatja a szakot. Gyakorlatilag operálni is tud egy pszichiáter.

ma 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én ezekre a mindenféle terápiára gondoltam, hogy van-e mögötte tudomány. És terápiát sok pszichiáter is csinál, a gyógyszer más kérdés. Pl hogy képzeljek el egy képet és mondjam el mit látok, mit érzek, vagy írjak álomnaplót, sématerápia, stb, ezek olyan ezo kategóriásnak hatnak nekem
ma 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!