Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért és hogyan tud felrobbann...

Miért és hogyan tud felrobbanni egy személyhívó vagy csipogó?

Figyelt kérdés
Erre a hírre vonatkozik a kérdésem: [link]

szept. 17. 21:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
88%

Egyelőre még kérdéses, hogyan robbannak ezek ekkorát. A Hezbollah nem minden csipogót állított üzembe a még be nem üzemeltek ( nem volt bennük elem/akku ) nem robbantak és náhányat már szétszedtek amikről keringenek képek is az interneten.


Ezekben nem találtak robbanóanyagot van annak nyomát, azt valószínűsítik hogy supply-chain attack során már módosított eszközök kerültek az összeszerelőüzembe ( lásd Kína és a Supermicro esetét) és a robbanóanyag a fröccsöntött műanyag belsejében vagy valamelyik elektromos alkatrészben van ( a leghajmeresztőbb ötletek szerint a nyákon belül ). Ha pl valamelyik "ál" kondenzátor belsejét töltötték fel robbanóanyaggal, azt a kutyák sem tudják kiszagolni és a röntgenen sem látszik.


#10:

"többet ártott vele Izrael magának, mint amennyit elért"


Ezzel nem feltétlenül értek egyet. Ezt szörnyű leírni, de ez a támadás nem csak a robbanással pusztít, a hatást fokozza hogy szinte egyidőben robbantották fel mindet így ez egy túlterhelélses támadás a libanoni EÜ ellen is ami fokozza a pusztítást. Egy komolyabb tömegbaleset kihívás tud lenni még a fejlett világban is, egy kis ország egészségügyi ellátórendszere nincs felkészülve 2500+ sérült/nap esetszámra. Láttam videókat a helyi balesetikről és brutálisan túl vannak terhelve. Szerintem a több mint 3000 sérült jelentős részét nem fogják tudni úgy ellátni, hogy az újra harcképes legyen. Gyakorlatilag egyetlen puskalövés nélkül végleg kiiktattak több mint 2000 terroristát.

szept. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
79%
Ezek a mai brizáns robbanóanyagok annyira stabilak, hogy akár egyfajta műagyagfélét is gyárthatnak belőle, amit te a telefon házának, burkolatának látsz, szaga sincs, egyszóval egyfajta robbanó műanyag, ami csakis gyutacs/szúróláng hatására robban, egyébként meg csak simán ég mint a műanyagok általában.
okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!