Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért és hogyan tud felrobbann...

Miért és hogyan tud felrobbanni egy személyhívó vagy csipogó?

Figyelt kérdés
Erre a hírre vonatkozik a kérdésem: [link]

tegnapelőtt 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Egy normal csipogo onmagaban sehogy. Foleg nem detonal. Legrosszabb esetben is az akkuja tuzet okozhat, de az is csak fizikai rongalas soran. Szerintem azok nem normal bolti csipogok voltak, ha egyaltalan csipogok robbantak.
tegnapelőtt 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Két lehetőség valószínű:

- vagy "túlhajtják" a csipogókban levő akkumulátorokat (gondoljunk csak a Li-ion cellák kigyulladásáról szóló hírekre), ezzel hőmegfutást okozva (ez a kevésbé elképzelhető szcenárió)

- vagy eleve belecsempésztek (már a gyárban vagy a személyhívók kiszállítását végző futárcégnél/postánál) kis mennyiségű robbanószert a Hezbollah által használt személyhívókba, majd aktiválták az azok felrobbantását előidéző funkciót


Bővebben:

[link]

tegnapelőtt 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

"vagy "túlhajtják" a csipogókban levő akkumulátorokat"

Nem gondolom, hogy ez forgalomba hozott csipogoknal lehetseges lenne, en is inkabb utolag mokolt csipogokra tippelnek.

tegnapelőtt 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
#3: Ezért írtam: "ez a kevésbé elképzelhető szcenárió", bár az eshetőség adott - v.ö.: "gondoljunk csak a Li-ion cellák kigyulladásáról szóló hírekre" (és ezt a Wired, de az Associated Press - [link] - cikke is lehetőségként sorolja fel).
tegnapelőtt 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vibramotor helyett gyutacsot és plasztik-robbanószert raknak bele, a firmware-t meg kissé meghekkelik, hogy csak egy speciális tartalmú üzenet kapcsolhassa be a vibramotort ellátó kimenetet.


Jó poén, nemde?

tegnap 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Robbanószert tettek bele. Érdekesség, hogy amúgy a kormánypárti híroldalak nem számoltak be arról, hogy ezeket a csipogókat Mo.-n gyártották le. Gyakorlatilag az ellátási láncban bárhol belenyúlhattak, akár magyar oldalon is.
tegnap 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

"nem számoltak be arról, hogy ezeket a csipogókat Mo.-n gyártották le"

Mert nem ott gyártották.


A BAC Consulting

[link]

csak egy kereskedő-közvetítő cég, nincs magyarországi gyártó- és telephelye, a bejelentett címen egy fő cégvezetője (Bársony-Arcidiacono Cristiana Rosaria, olasz-magyar kettős állampolgár, a Linkedin oldala szerint korábban az ENSZ-ben, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökségnél, az UNESCO-nál és többek között a francia Nemzeti Tudományos Kutatóintézetben dolgozott) van, aki az NBC-nek cáfolta az értesüléseket.

tegnap 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Miért nem olvasol utána, miutána nyilatkozol?


[link]


A cégjegyzék nem fogja felsorolni, hogy hol vannak gyárai az adott vállalatnak.

tegnap 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

"Miért nem olvasol utána, miutána nyilatkozol?"

Utánaolvastam.

Az általad belinkelt cikk régi, azóta több dolog vált ismertté - például hogy ez csak egy egy fős kereskedő-közvetítő cég ( [link] illetve [link] ), nincsenek gyárai, a cég vezetője ( [link] ) cáfolta, hogy ő egyedül gyártotta volna a személyhívókat ( [link] ).

tegnap 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Telelő Teve ***** válasza:
79%

Li-ion akkus gépeket fel lehet robbantani szoftveres túlhajtással, ha nincs fizikai védelem (pl.biztosíték) az áramkörben. Pl. a pár éve felrobbanó Samsung mobilok ilyenek voltak.

Igen ám, de ezek egyrészt nem robbannak akkorát, hogy embert lehessen ölni velük (ha csak nem fejmagasságban tartod telefonáláskor), másrészt a csipogókban sima ceruzaelem volt.


Szóval 95%-os valószínűséggel már eleve plasztikbombával szerelve érkeztek a gyárból.

Az 5% kevésbé életszerű lehetőség, hogy szállítmányozás közben mondjuk a konténerhajó fedélzetén Moszad ügynökök kibontják a csomagokat és egyesével felszerelik az eszközöket robbanóanyaggal és egy azt működésbe hozó kiegészítő áramkörrel. Mondjuk 50 ezer darab kis méretű készülék esetén ez azért elég pepecs munka lehet.


A probléma, hogy ezt ugye egyszer lehet eljátszani, mert drog- és bombakereső kutyák elég jó hatékonysággal tudják kiszagolni ezeknek a ronbbanóanyagoknak a szagát. A Stuxnet után meg Irán is elég alapos cybersecurity intézkedéseket hozott amiket szintén lehet másolni, szóval ez főleg a terroristák zárt rendszerű és zárt ellátási láncú terelése, többet ártott vele Izrael magának, mint amennyit elért.

ma 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!