Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vajon a közeljövőben eljön az...

Vajon a közeljövőben eljön az idő, hogy a repülőkbe nem kell két (vagy 1) pilóta, vagy mindig kelleni fog az emberi ellenőrzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sokszor azt se értem a jelenkorba miért kell bele a két pilóta, ez majd a jövőben változhat, vagy mindig is kelleni fog az emberi ellenőrzés kontrol? (tehát rá lehet e majd TELJESEN bizni a gépet a gépre úgy hogy semmi pilóta nem is ül ott.) Mondjuk úgy mint a metrókat , úgy tudom BP-n van olyan metró amibe nincs vezető, és a világ sok pontján, tehát a repülőkkel lehet majd ilyen?
szept. 16. 13:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

8 "Ezért értelmetlen a hajók és a repülők automatikájának összevetése. a két dolgot két nagyon eltérő helyzetre tervezték" értem, nem is vitázok, csak annó meglepett mikor irták, hogy a hajó is kb "magától megy" a kormányos kb csak van ott, azt hittem van párhuzam a repülőkkel.

9 köszi, az autós példa az jó , magam is jó sok cikket olvastam a neten, hogy elég komoly gondok voltak (vannak még?) a számitógép döntéseit illetően éles forgalomban.


10 ez is jogos úgy tudom az űrhajók már a 70-80 as évekbe vagy méghamarabb , teljesen automaták voltak, az ürsiklók is ha jól tudom. Bár ez más kicsit, hogy "csak" felviszi az ürbe meg haza hozza, mint 1 repülőgép útja, nem?

tegnapelőtt 09:40
 12/16 anonim ***** válasza:

Az űrhajókat rosszul tudod. Minden ilyen berendezést túlnyomórészt automatika vezérel ugyan, de mivel itt az éles helyzet egyúttal szinte biztosan halálos, ezért igen erős emberi felügyelet mellett zajlik. Ember szükség esetén avatkozik be, ha kell egyszerre több tíz eltérő szakértelmű magasfokú tudással rendelkező ember.

De jól szervezett rendszereknél a beavatkozás szükségessége ritka. Nem szabad összekeverni a tényleges beavatkozások számát a beavatkozási lehetőségekkel.

tegnapelőtt 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
40%

Néhány tévedés (véleményem szerint):

A drónok katonai eszközök eredetileg. Nincs rajta személyzet, de a földről irányítják. És más követelményeknek kell megfelelnie, mint egy nagy madárnak. Pl. nem kell tekintettel lenni az utasok kényelmére, a rakomány rögzítésére és sok egyébre.

A hajó nem megy magától. Néhány dolog robotizált az igaz. Még egy amatőr célú kis vitorláshajón is van pl. robotkormány, de ezt ne vedd egy kalap alá a komolyabb vezérléssel. A kormányos csak ott van, de a kormányos kétezer éve is csak ott volt, ha a tenger sima, nem kell irányt változtatni, nincsenek olyan áramlatok stb., aminek ellen kellene kormányozni.

(A nagy hajók mozgása lomhább mint egy JET-é, nyilvánvaló. De az irányváltoztatásokra is lassabban reagál. Laikusként látod a másik hajót, jó messze van még, de ütközőpályán. A személyzet reagál is rá, mégis megtörténik a baj.)

A személyzet nélküli űrhajót csak 40-50 ember felügyeli a földről. És ennél is teljesen más dolgoknak kell megfelelni.

tegnapelőtt 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

12 köszönöm, ehhez aztán tényleg nem értek, tehát elfogadom amit irsz, internetről doku filmekből tudtam ezt, hogy a gép viszi az űrhajókat azt hogy mi módon nem tudtam, köszi!


13 köszi, bár amiket irtál a nagy részét nem én a kérdező irtam, de fontos infó köszönöm.

tegnapelőtt 10:04
 15/16 anonim ***** válasza:
54%
Amíg az AI-nek nem lesznek ötletei vészhelyzet esetére (MINDEN vészhelyzetre és az összes kivételre), addig kell a pilóta.
tegnapelőtt 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi, hát ez nem az elkövetkezendő évekbe lesz.
tegnapelőtt 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!