Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért mondják az algériai...

M dzsuzeppe kérdése:

Miért mondják az algériai bokszolónőt férfinak?

Figyelt kérdés
Megnéztem a régi , gyermekkori, ifjúkori fényképeit. Egyértelműen kislány, később nő volt. A családjába ez sose volt kérdés, gondolom női teste, női szervei vannak,női testként működik. Ehhez képest az hogy fiússan néz ki, meg álítólag a génjeibe férfias jelleg is van az elég mellékesnek tűnik. Különben nem lehet ritkasság ay élsportolók között. Engem az bosszant hogy a háttérhatalomtól irányított média megint megtámadott egy embert, és lealázta.

aug. 20. 12:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
45%
Én is sajnálom szegényt.
aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Mojjo ***** válasza:
91%
Az utolsó mondatig egészen azt hittem, ez egy komolyan vehető és értelmes kérdés lesz.
aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%

Mert férfi. Tavaly bizonyítva lett a VB-n, azoknak a vizsgálatoknak az eredménye publikus.


A baj onnan indult, hogy egy iráni újságíró elkezdte terjeszteni azt a hazugságot most az Olimpia alatt, hogy ritka genetikai betegsége van, ami miatt XXY kromoszómája van, amit ő úgy értékel, hogy ő nő, csak férfias jegyekkel.


Ezzel több vaj is van:


1. Ez az XXY kromoszóma hazugság, ő találta ki. A tavalyi VB-n végzett tesztekben le van írva, hogy XY, azaz férfi.


2. Még ha tényleg XXY lenne, akkor is pont fordítva lenne, azaz férfi női jegyekkel, nem pedig nő férfi jegyekkel.


3. Az iráni hazugsága előtt a bokszoló soha nem állított ilyet magáról, hogy XXY kromoszómája lenne, ő maga mindig is transz nőnek vallotta magát, azaz biológiai férfi. Amikor tavaly ez a kérdés a VB-n előkerült, egyszer sem használt ilyen érvelést önmaga megvédésére. Ha igaz lenne, megtette volna. Ha ő tudná magáról, hogy XXY kromoszómája van, a teszt meg XY-t mutat, akkor fellebbezett volna, hogy hibás a teszt eredménye. Nem történt meg, mert ő valóban XY, azaz férfi.


Hogy miért vagyunk ellene? Mert az elmúlt 100 évben nagyon sokat fejlődött a világ a nők jogainak tekintetében. Eljutottunk (szerencsére) oda, hogy a nő már nem egy tárgy, akit férfiként saját kényem-kedvem szerint alkalmazhatok bármilyen funkcióban. Ennek a legfontosabb velejárója pedig a fizikai erőszak visszaszorulása volt. A nők verése társadalmilag elítélendővé, jogilag büntetendővé vált, ami nyilván nagyon jó dolog. Erre 2024-ben ott tartunk, hogy egy férfi emberek milliói előtt, elő közvetítésben, rivaldafényben verhet össze nőket, annyira, hogy közülük egyesek sírva meneküljenek előle és mindezért a férfi támogatást és jutalmakat kap. Amiért nőket vert.


Hát akik szerint ez rendben van, akik szerint ezt ünnepelni kell, azokat őszintén remélem, hogy életük végéig verni fogják. Kíváncsi vagyok, hogy az is tetszene-e nekik.

aug. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó, és vajon miért csak most lett férfi? Egész eddig nő volt…
aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 sadam87 ***** válasza:
71%

"Tavaly bizonyítva lett a VB-n, azoknak a vizsgálatoknak az eredménye publikus."

Ennél a hazugságnál nem is érdemes tovább olvasni a választ.

aug. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
41%

#4 Pont ezt írtam, hogy sosem volt nő. Erre az égvilágon egyetlen egy bizonyíték sincsen. Bizonyíték arra van, hogy XY (férfi) kromoszómája van, illetve hogy ő maga transz nőnek vallotta magát, transz nő pedig kizárólag biológiai férfi lehet. Biológiai nő nem lehet transz nő, mert az csak simán nő. Kizárólag biológiai férfi lehet transz nő. És ő transz nőnek hívja magát. Tehát biológiai férfi. Ebben mi a nehezen érthető?


"Ennél a hazugságnál nem is érdemes tovább olvasni a választ."


A Google egy bárki számára ingyenesen elérhető platform. Ahogy megkerestem én, úgy meg tudod keresni te is. Viszont amíg ezt te nem teszed meg, addig semmilyen jogos nincsen engem hazugnak hívni. Én maximum akkor hazudok, ha az a VB vizsgálat is hazudik. De ha az hazudna, akkor a bokszoló fellebbezett volna az abban leírtak ellen. Nem fellebbezett. Miért? Mert a vizsgálat eredményei az igazat közlik. Ennek okán, én is.

aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
50%
Azért mert férfi.
aug. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 sadam87 ***** válasza:
66%

#6

"Bizonyíték arra van, hogy XY (férfi) kromoszómája van"

Nem, nincs rá nyilvánosan elérhető bizonyíték. (De ha a tesztek publikusak, akkor gondolom nem okoz neked nehézséget megmutatni, hol érthetők el.)

"illetve hogy ő maga transz nőnek vallotta magát"

Nem vallotta magát transz nőnek.

"A Google egy bárki számára ingyenesen elérhető platform. Ahogy megkerestem én, úgy meg tudod keresni te is. Viszont amíg ezt te nem teszed meg, addig semmilyen jogos nincsen engem hazugnak hívni"

Tudod ez úgy működik egy normális vitában, hogy neked kell bizonyítanod az állításaidat. Az, hogy annyit írsz, hogy mindenki keresse meg maga... gáz. De tudod mit, legyen:

"Point to note, the athletes did not undergo a testosterone examination but were subject to a separate and recognized test, whereby the specifics remain confidential."

[link]

"The banned body issued a statement Wednesday in which it claimed both boxers did not have a "testosterone examination" last year but were "subject to a separate and recognised test" for their disqualification. The IBA said the test's "specifics remain confidential", refusing to explain it."

[link]

Szóval nem, nem nyilvánosak a teszteredmények. Remélem, akkor most már nevezhetlek hazugnak? (HA csak ennyire nem vagy képben, akkor elnézést. Az is elég ciki mondjuk, de mégis más kategória.)


"Én maximum akkor hazudok, ha az a VB vizsgálat is hazudik."

Nem. Nem azt állítottam, hogy az IBA vizsgálat tartalmáról hazudtál (hiszen annak pontos tartalma nem is ismert). Hanem arról nem mondtál igazat, hogy nyilvánosak a tessztek. Ami a vizsgálta tartalmától függetlenül igaz.

"De ha az hazudna, akkor a bokszoló fellebbezett volna az abban leírtak ellen. Nem fellebbezett. Miért?"

Hehe. Esetleg nézz utána a vizsgálat körülményeinek...


Amúgy ha már a tényellenőrzésnél tartunk, érdemes azt is megnézni, mit nyilatkozott Helif:

"Responding to the controversy surrounding her, Khelif told a press conference: "I am a woman like any woman. I was born a woman and I have lived as a woman, but there are enemies to success and they can't digest my success.""

[link]

Hát, erről sem sikerült igazat mondani...

aug. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
20%
Mert férfi. XY kromoszómákkal rendelkezik.
aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%
Sosem állította magáról, hogy transz lenne, náluk az törvényileg tilos is…
aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!