Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nátrium hidroxid (nátronlúg,...

Nátrium hidroxid (nátronlúg, marónátron) kellene nekem sörfőző eszközök tisztításához nagyon egyszerűen, kifejtem. Hol lehet az optimum?

Figyelt kérdés
Az fontos, hogy fajlagosan (használatonként) minél olcsóbb legyen, de nem kell végletesen, persze nyilván ha mégis full megéri, akkor az tökéletes. Kell tudnom magánszemélyként (minden engedély és plusz jogosultság nélkül) rendelnem (tehát ki is szállítják valahogy) belőle úgy, hogy akár készen kapom (de nem brutál felárasan per használat), akár valami simán jól szállítható, veszélyesen használható formában, ebben az esetben kérném intelmeiteket, hogy gyöngy vagy pehely, hogyan oldjam, oldva hogyan tároljam, van-e időkorlátja a tárolásnak így, elejét vehetem-e egyszerű (nem drága, nem nehezen használható) eszközökkel annak, hogy rommá szívja magát párával a levegőből, tehát van-e bevált praktika arra, hogy nátronlúgot használjon hétköznapi ember otthon arra, hogy eszközeit tisztítsa épp csak olyan mértékben, hogy esetleges biofilmek, maradványok, tenyészetek esélyét praktikusan nullára csökkenthesse a hobbijában úgy, hogy rá és mondjuk gyermekeire nem lesz veszéllyel a dolog (minden intelmet jó szívvel fogadok, természetesen)? Előre is köszönöm a közös töprengésre fordított időtöket!

aug. 10. 00:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon régen korlátozzák a lúgkő szabad használatát. Még az asszonyok maguk főztek háziszappant mikor elterjedt ez a recept:


Na2CO3 + Ca(OH)2 = 2NaOH + CaCO3


Így nátrium-hidroxid oldatot lehetett előállítani.

Kristályszóda mint mosószer ma is használatos. Kalcium-hidroxidot 40 -50 kilogrammos zsákos kiszerelésben építőanyagként árulják. // A rokonságban biztos akad félzsák kimaradt mészhidrát.


Ha érdekel, mesélek még.

aug. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!