Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Villanyszerelőkhöz lenne pár...

Fabu kérdése:

Villanyszerelőkhöz lenne pár kèrdèsem,ha megfogom egy háztartasi kisgèpnèl a fázist othon a panel konyhámba,ès gumitalpu cipőben állok akkor is megüt az áram?Illetve ekkor leold a fi relè?Ha igen akkor a hibaáram a papucson keresztül folyik?

Figyelt kérdés

júl. 11. 07:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

"Tehát nem leold, hanem leoldhat. Nem ugyanaz."

Igazad van. Egy-egy, mert te is trehányul, pontatlanul, rosszul fogalmaztál ezzel: "ha a hibaáram meghaladja 30mA-t"

júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
11 nem fogalmaztam trehányul, tényleg rosszul tudtam. Ezért kérdeztem, hogy hol van pontosan leírva, nem vizsgáztatni akartalak.
júl. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%
Legyen úgy.
júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Boccs itt már elvesztettem a fonalat,egyáltalán hogy vezetheti az áramot a gumiból kèszült papucs ,ha a hibaáram ezen halad keresztül? Valaki el tudná magyarázni egyszerüen?a gumi villamos szigetelö anyag nem vezeti az áramot ,vagy mègis? Nem èrtem sos
júl. 11. 14:37
 15/17 anonim ***** válasza:
78%
#14 Megfelelő körülmények között minden anyag vezetővé válik. Hétköznapi értelemben a levegő is szigetel, mert az átlag ember soha nem találkozik olyan körülményekkel, ahol az áram maximum 1-2mm-nél nagyobb légrésen keresztül utat talál magának. De aztán meg jön egy vihar és hopp, villám.
júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy 15 írja, minde vezet valamennyire. Lehet MOhm tartományban, debizonyos fesz felett átüt, és mindjárt jobb vezetö lesz.

Nem beszélve a már említett kapacitásról, ahol ugye váltakozó értékeknél nem is kell, hogy valóban ohmikusan átvezessen, az elméleti kondenzátoron sem folyik keresztül semmi, mégis folyik áram. Egyenne´l csak a töltödés erejéig, vátakozónál meg folyamatosan.

júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, neked ilyen fonalad nem is volt sose, nemhogy elveszítetted volna. Ha nem tudtad értelmezni a hozzászólásokat, akkor miért kínlódsz itt? Menjél strandra, vegyél jégkrémet.
júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!